reklama

Dům ve tvaru boty má i nenápadnou střešní terasu. Místnosti kopírují tvar boty

Z přední strany dům vypadá jako bota Foto: Z přední strany dům vypadá jako botaFoto: Profimedie

Kde jinde by mohl stát tento dům než v domovině kovbojů – v Texasu. Tuto netradiční stavbu zrealizoval v Huntsvillu Dan Phillips. Podívejte se, jak vypadá uvnitř.

V Texasu, domovině kovbojů, vyrostlo velmi netradiční bydlení. Místní proslulý designér a architekt Dan Phillips tam na pozemku u silnice postavil dům ve tvaru kovbojské boty. Jedinečná stavba v sobě ukrývá dvě ložnice s krbem, jednu koupelnu, žulovou mozaikovou podlahu a točité schodiště do patra.

Svrchu je situována nenápadná terasa, která při pohledu odspodu nijak nenarušuje linie boty. Dům je převážně ze dřeva, ale protože jeho autor našel zalíbení v recyklaci, pokryl střechu použitým profilovaným plechem a stropní podhledy ozvláštnil obaly od gramofonových desek. Bydlení to není velké, výměra „boty“ 66 m² je i na české poměry spíše skromnější, vynahrazuje to však svou jedinečností.

Měsíční pronájem této dřevěné boty činí v přepočtu zhruba 30 tisíc korun. Příbytkem ve tvaru kovbojské boty ovšem jeho autor ještě neřekl své poslední slovo. Phillips hodlá postavit ještě dům inspirovaný kovbojským kloboukem.

Kuchyně Foto: KuchyněFoto: youtube screenshotnahoře je terasa Foto: nahoře je terasaFoto: youtube screenshot

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Na návrhu spolupracovali Vítězslav Kůstka a Jan Kolář Foto:

Dům jako z pohádky stojí na jedné noze. Ukrývá se mezi stromy na kraji Prahy

Své kamarádce na svažitý pozemek s pěkným výhledem do údolí navrhl český architekt jedinečný dům. Dřevostavbou na betonové noze se vypořádal se složitým terénem a...

Článek

Podle toho, čím přiložíte, by mohl být i plamen fialový Foto:

Rodina prodává nenápadný dům, když ale otevřete dveře, tak...

Nemáte-li rádi pronikavé barevné odstíny, dál se už raději ani nedívejte.


reklama