reklama

Dva zrcadlové domy utopené v jabloňovém sadu

Dvojdům ukrytý v alpském údolí Foto: Dvojdům ukrytý v alpském údolíFoto: archiv Petera Pichlera

Rekreační objekt s dvojicí prázdninových apartmánů v jihotyrolských Dolomitech nedaleko města Bolzana odráží ve fasádě okolní jablečné sady.

The Mirror houses, neboli zrcadlové domy architekta Petera Pichlera slouží jako luxusní ubytování rekreantům. Klient, který si je přál, sám bydlí poblíž v přestavěném statku ze 60. let. Turistům apartmány v zrcadlovém domě (ve skutečnosti jde o jednu stavbu) skýtají maximum soukromí a svou polohou stranou od ostatních návštěvníků i intenzivnější zážitek z okolní přírody. Mají vlastní vstupy, zahrádky i parkování.

Jak již bylo řečeno, dům je opticky rozdělen na dvě části. Aby působil subtilně, je jedna část nižší a druhá má zas jiný průběh půdorysu. Stavba i s terasami zdánlivě visí ve vzduchu, což ji rovněž odlehčuje. Na východní stranu mají velká okna s výhledem na horské štíty a na protilehlé straně, kde sousedí s domem majitele, je zeď překrytá reflexním sklem. To odráží své okolí a dům je prakticky neviditelný. Ptáky však na skleněnou překážku upozorňuje tenká UV reflexní vrstva se vzorem, která je opeřeným letcům dobře viditelná.

Zajímavé je prolnutí starého s novým. To když se statek ostře odráží ve skle novostavby, která starému nekonkuruje, ale zobrazuje sousední dům na svém plášti.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Kuchyně je ze stejného materiálu a stejné barvy jako stěny Foto:

Moderní prosklený dům je oázou uprostřed lesů

Život ve velkoměstě může být vyčerpávající. Hromady lidí, hluk, málo prostoru a zeleně. Pak člověk zatouží po životě v přírodě.

Článek

Domek je postavený ve španělském stylu: terakota, dřevo a bílé stěny Foto:

Dům pro upíra! Slavný herec Robert Pattinson si pořídil nové bydlení

Představitel upíra Edwarda Cullena z filmového cyklu Twilight sága se usadil v malém útulném domku s nádhernou zahradou.

Článek

Šikmo vpravo za zády máte dvoukřídlé dveře a nakukujete do modré kuchyně. Židle u stolu si Eimear sama natřela Foto:

Inspirace pro dokonalé bydlení

Jestli vašemu bydlení něco schází, ale nevíte co, pak zkuste tuhle apku.

reklama