reklama

Luxusní dům z recyklovaných materiálů souzní se svým okolím

Dům z říčních kamenů, udusané hlíny a surového betonu ladí s okolím  Foto: Dům z říčních kamenů, udusané hlíny a surového betonu ladí s okolím Foto: Archiv Greenfield

Dům Cave uprostřed přírodní rezervace díky ojedinělému designu a použití místních či recyklovaných materiálů dokonale zapadá do krajiny.

Recyklované materiály u tohoto domu v rezervaci Maderas del Carmen silně převažují nad čímkoli jiným. Celých 90 % jich pochází z nedalekých statků, písčin a řek. Z opuštěného statku se podařilo využít profilovaný plech na střechu, ale i staré trámy z piniového dřeva beztak pocházející z nedalekého lesa. Kameny ve zdivu jsou z řeky, ke stavbě ale posloužily i bloky z udusané zeminy. „Díky využití materiálů z nejbližšího okolí včetně rozebrané železniční trati je budova Cave podobně jako obydlí domorodců přímo spjatá s místem, kde stojí. Barva a struktura povrchů domu má totiž původ právě v okolní krajině,“ vysvětluje zakladatel studia Greenfield Kenji López Rivera.

Prosklenou stěnu lze otevřít     Foto: Prosklenou stěnu lze otevřít Foto: Archiv Greenfield

Ve vile, která se nachází zčásti pod úrovní terénu, se zotavují vědci, kteří v rezervaci na úpatí pohoří Sierra Madre Oriental sledují populace místních druhů zvířat, jako je ovce tlustorohá. Interiér rozptyluje jakoukoli obavu, že by stavba ohleduplná ke svému okolí musela být skromná. O opaku výmluvně svědčí rozměrný obývací pokoj a zejména sedačka s místem pro 12 lidí. Z obývací části s velkou prosklenou stěnou je vstup na malou terasu. U vily je také zázemí pro grilování a střeše s tím nejlepším výhledem na hory nechybí ohniště.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Na změnu stačila jediná sobota Foto:

Slyšel kluky posmívat se domu staříka. Tak zorganizoval dobrovolníky a dům opravili

Posměch dvou chlapců přiměl muže z amerického Oregonu, aby zorganizoval poněkud neobvyklou akci, při níž víc jak stovka dobrovolníků zrenovovala fasádu a verandu domu.

Článek

Nejprve je nutné sestoupit po 50 schodech Foto:

Bydlení na hraně: Dům chtějí zapustit do okraje skály, místo střechy bude bazén

V posledních dnech a týdnech je Řecko v médiích skloňováno především v souvislosti s hospodářskou situací. My se ale na Řecko a jeho poklady podíváme z úplně jiné perspektivy.

Článek

Vše potřebné musí v zimě přivézt vlastnoručně postavená lanovka. Silnice jsou zasypané sněhem Foto:

To je bydlení! Známý snowboardista Mike Basich si sám postavil dům snů

Na vrcholu své kariéry vydělávál 170 000 dolarů ročně, což je pěkný balík. A přesto si postavil dům o 28 m².


reklama