reklama

Exkluzivní prostor pro výjimečný den: Svatební kaple ve tvaru stuhy

Ukázkový příklad místa, které má genius loci Foto: Ukázkový příklad místa, které má genius lociFoto: Koji Fujii / Nacasa & Partners Inc.

Svatební den rozhodně patří mezi mimořádné momenty v lidském životě. Aby byl tento den skutečně neobyčejný, postavili v Japonsku jedinečnou kapli.

Nadcházející novomanželé si často přejí udělat svatební den jedinečným a zapamatovatelným. Jednou z cest, jak dosáhnout toho, aby si tento den pamatovali všichni přítomní, je volba originálního místa, kde celý obřad proběhne.

Genius loci, duch místa, je v každém případě důležitým elementem takové významné události. Specifická atmosféra zkrátka dokáže vyvolat intenzivní emoce a zážitek ještě umocní. Tímto způsobem uvažovali i architekti z tokijského studia Hiroshi Nakamura & NAP, když navrhovali netradiční svatební kapli s názvem Ribbon Chapel (kaple Stuha).

Skrze prosklené stěny je vidět do zeleně i na moře Foto: Skrze prosklené stěny je vidět do zeleně i na mořeFoto: Koji Fujii / Nacasa & Partners Inc.

Kaple byla roku 2013 postavena v Japonsku na pobřeží Vnitřního moře v těsné blízkosti klidné zalesněné oblasti. Vysoké stromy vyhnaly i stavbu samotné kaple do pozoruhodné výšky, aby se svatebčané a jejich hosté mohli těšit z panoramatického výhledu na ostrůvky rozeseté v moři.

Tvar stuhy byl vybrán záměrně. Umožňuje totiž ladně propojit do pomyslné spirály dvě točitá venkovní schodiště. Každé z nich může při obřadu posloužit jako symbol oddělených cest nevěsty a manžela, které se po vystoupení na vrchol nad obřadní prostor spojí v jednu.

Ribbon Chapel stojí v Japonsku Foto: Ribbon Chapel stojí v JaponskuFoto: Koji Fujii / Nacasa & Partners Inc.

Do vnitřního prostoru o rozloze 80 m² proniká velké množství denního světla skrze vysoké prosklené stěny, které obklopují celý obřadní sál. Díky tomu je v prostoru jen minimum umělého osvětlení, jež v případě potřeby obstarají bodová světla zapuštěná do spirálovité stropní konstrukce.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Z hotelu by měl být krásný výhled Foto:

První záběry: Takhle budou bydlet sportovci na ZOH v roce 2018

Pojďte se podívat na hotelový komplex, v němž budou ubytováni sportovci, kteří pojedou za 3 roky na zimní olympiádu do Jižní Koreje.

Článek

Noční pohled na kapli Rio Roca Foto:

Nádherná kaple spojuje tradiční stavbu a moderní architekturu

Odlehčená konstrukce, prosklené stěny, dechberoucí výhled do údolí řeky. Tipli byste podle těchto indicií, že nejde o moderní rodinný dům, ale o moderní kapli?

Článek

Neuvěřitelná rekonstrukce: Moderní bydlení ve starém kostele  - Obrázek 2 Foto:

Neuvěřitelná proměna: Rodina přestavěla kostel v moderní byt!

Koupit si nový byt? Nebo zrekonstruovat starý? Nad tím si láme hlavu kde kdo. Ať se nakonec ale rozhodnou jakkoliv, určitě neudělají to, co rodina v Nizozemí!


reklama