reklama

Ferrari v obýváku. Málo místa? Parkujte přímo před televizí

Hlavně nenechávat zařazenou jedničku Foto: Hlavně nenechávat zařazenou jedničkuFoto: Milimeter Interior Design

Když metr čtvereční stojí 2 200 000 Kč, stojí za to lámat si hlavu, jak ušetřit místo.

Hong Kong je metropolí s druhými nejvyššími cenami nemovitostí na světě. Metr čtvereční tu stojí v průměru 2 200 000 korun – tedy tolik, co garsoniéra v Praze. Mírou bohatství tak nejsou značkové tepláky, iPhone ani sebe kvalitnější kopie hodinek, nýbrž prostor.

Když už někdo v Hongkongu vlastní velký dům, pak je nepochybně velmi, velmi bohatý. Nouze o místo v této dnes již opět čínské metropoli přivádí architekty k neotřelým úsporným řešením. Příkladem je luxusní vila ve čtvrti Saj-Kchun navržená v příznačně nazvaném architektonickém ateliéru Milimeter Interior Design. Dům vyniká i prosklenou garáží, která majiteli dovoluje zaparkovat přímo v obývacím pokoji.

Architekti pracovně počítali s Maserati Quatro porte a jedním supersportem na léto  Foto: Milimeter Interior DesignArchitekti pracovně počítali s Maserati Quatro porte a jedním supersportem na léto Foto: Milimeter Interior Design

Přesněji řečeno garáž dovoluje vyniknout automobilu, jímž člověk přijel. V daném případě je na autě co obdivovat a koncept proto funguje dobře. Jinak minimalisticky pojatý dům zvětšuje prostor i opticky velkým zastoupením prosklených ploch či leštěnou ocelí. Stroze působí i vybavení, to nicméně ukrývá nápadité možnosti k úspoře místa. Je tomu tak v případě „utopené“ kuchyně s výsuvným jídelním stolem. Jakmile ho není potřeba, zajede do podlahy, aby nezacláněl na prostoru v hodnotě čtyři miliony korun.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Dům jistí ocelové skoby Foto: profimedia

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

Máte rádi život na hraně? Tak toto je přesně dům pro vás!

Článek

Z postele máte nerušený výhled na okolní moře Foto: profimedia

Bydlete jako Nemo. Za 10 milionů dolarů můžete mít podmořský dům

Americká společnost Submarine Structures představila koncept luxusního domu s názvem H2OME, který slouží k bydlení pod hladinou oceánu.

Článek

„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu Foto: Joel Allen

Squatter zahnízdil na stromě

Když není v žádané lokalitě místo na zemi, tak je... na stromě.

reklama