reklama

Festival designu Czech design week právě začíná

Czech design week právě začíná - Obrázek 1 Foto: Czech design week právě začíná - Obrázek 1Foto: All

Poprvé po 20 letech se otevře celých 5 poschodí Domu uměleckého průmyslu na Národní třídě v Praze, a to pro 3. ročník festivalu designu Czech Design Week Jaro 2017.

Jeho cílem není jen představení vystavujících umělců, ale také jejich následná podpora. Sympatická myšlenka tak zprofanované slovo design trochu zlidšťuje a dává akci jiný rozměr.

Stejně převapivá jsou i nová zajímavá partnerství. Sony a Preciosa například jen pro tuhle příležitost vytvořily PlayStation 4 posetý křišťály. Marnotratnost? Ne. Bude totiž vydražen pro charitativní účely. Skrze sklo překrásných těžkých váz pak budeme moci obdivovat práci Jaroslava Bejvla a už teď jsme zvědaví na instalaci českých hodinek PRIM, o kterou se postarali Cyril Dunděra a Ondřej Lalák, studenti pražské UMPRUM, kteří už o sobě dali svou tvorbou vědět a jsou příslibem něčeho výjimečného. Prostor bude věnován také módě, soutěžím i setkáním se slavnými i začínajícími designéry.

www.czechdesignweek.cz

Adresy lokací:

DUP 36, Národní třída 36, Praha 1

The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7

The Chemistry Design Store, U Lužického semináře 11, Praha 1

Galerie 1, Štěpánská 47, Praha 1

Česká práce  Martin Hnilo - renovace starých křesel a kinetické objekty Foto: Česká práce Martin Hnilo - renovace starých křesel a kinetické objektyFoto: archiv Czech design week

(iva)

reklama