reklama

Finský hotel láká na sněhové safari

Jak si kdo ustele... Z této oválné postele po drobných úpravách vznikne vířivka Foto: Jak si kdo ustele... Z této oválné postele po drobných úpravách vznikne vířivkaFoto: archiv Iso Syöte

Sledujte polární záři přímo z postele.

Prohánět skútr nebo soba dvanácteráka a večer sledovat polární záři prosklenou střechou rovnou z postele... Finskému hotelu se zželelo znuděných turistů a nabídl alternativu k plážovým i lyžařským resortům.

Běžná dovolená v lyžařském nebo plážovém resortu je jak písnička z ohrané gramodesky. Vypadnout ze stereotypu lanovek a křepčících animátorů přitom můžete i na evropské půdě. Na znuděné turisty se vyzbrojil finský hotel Iso Syöte, který láká na polární záři i na zimní safari. Ke sledování severského světelného fenoménu nabízí patrový apartmán Eagles Suite s prosklenou střechou. Barevnou hru světel na noční obloze z něj můžete sledovat vleže z postele nebo vedle instalované vířivky.

Rustikálně pojatá obývací část je v přízemí Foto: Rustikálně pojatá obývací část je v přízemíFoto: archiv Iso Syöte

Aby snad hosté nezapochybovali, že blíž přírodě nebudou už ani venku, roste v apartmánu velký strom. Televize v něm sice nechybí, ale lepší program beztak nabízí okénko krbových kamen. Anebo koupelna – ta totiž zároveň funguje i jako sauna.

Opouštět podobně zařízený prostor se zdá být škoda, ale venku čekají další možnosti. Kromě výpravy na skútrech nebo jízdy s psím či sobím spřežením se tu dá rybařit na ledu či se vypravit do iglú.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Vstupte Foto:

Zdi i postele jsou zde slané. Prohlédněte si hotel z čisté soli

Vítejte v hotelu z milionu solných kvádrů.

Článek

Hotel V8 ve Stuttgartu nenechá žádného milovníka aut v klidu  Foto:

Co vše se dá vyrobit z auta? Projděte si hotel V8 a uvidíte

Když jste na cestě, nemusíte hotel brát jenom jako střechu nad hlavou, ale můžete také navštívit místa, kde si s interiérem nápaditě vyhráli.

Článek

Hotelový komplex Gili Lankanfushi na Maledivách je podle portálu Trip Advisor se stovkami tisíc uživatelů nejoblíbenější na světě Foto:

Nejoblíbenější hotel světa leží 8000 km daleko

Uživatelé největšího cestovatelského portálu TripAdvisor loni nejlépe hodnotili Hotel Gili Lankanfushi na Maledivách. Z českých hotelů si v anketě vedl nejlépe pražský...

reklama