reklama

FOTO: Od Roosevelta po Trumpa. Jak si američtí prezidenti předělávají Oválnou pracovnu podle svého vkusu

Zlatá, zlatá, zlatá. Donald Trump hned první den předělal svou pracovnu a podepsal několik důležitých dokumentů Foto: Zlatá, zlatá, zlatá. Donald Trump hned první den předělal svou pracovnu a podepsal několik důležitých dokumentůFoto: profimedia

Možná vás šokovalo, že si Donald Trump ihned po svém nástupu do úřadu amerického prezidenta předělal Oválnou pracovnu. Dělá to tak ale téměř každý prezident. Ani jeho zlatá barva závěsů a koberce není neobvyklá, zlaté závěsy měl například Richard Nixon nebo George W. Bush.

Jen pár hodin po inaguraci nového amerického prezidenta Donalda Trumpa nahradily červené závěsy a  světlý koberec v Oválné pracovně závěsy a koberec ve zlaté barvě. Změnili se majitelé této pracovny – Donald Trump nahradil Baracka Obamu a změnil se i vzhled Oválné pracovny v Bílém domě.

Barack Obama měl červené závěsy a béžový koberec, který lemovaly vetkané citáty od Abrahama Lincolna, Theodora Roosevelta, Franklina D. Roosevelta, Johna F. Kennedyho a Martina Luthera Kinga. Obama také nahradil tradiční bustu Winstona Churchilla bustou Martina Luthera Kinga juniora. Churchill se teď s Donaldem Trumpem do pracovny vrátil spolu se zlatavým kobercem po okrajích lemovaným girlandami (podobný zdobil pracovnu za prezidentování Georga W. Bushe.) Zlaté závěsy nově lemují okna za pracovním stolem vyrobeným ze dřeva britské fregaty Resolute.

Vánoce Baracka Obamy Foto: Vánoce Baracka ObamyFoto: http://www.whitehousemuseum.org

Zatím bude ale Donald Trump bydlet v Bílém domě sám, jeho žena Melánie se synem Barronem zůstávají v rodinné rezidenci na Manhattanu v New Yorku v Trump Tower a za ním se přestěhují až po konci školního roku. Rodina nechce syna trápit stěhováním v půlce jedné třídy.

Každý americký prezident má při zařizování Oválné pracovny volnou ruku a náklady většinou hradí stát, samozřejmě to může prezident platit i ze svých pěněz. Možná jste si toho nikdy nevšimli, ale Oválná pracovna tak téměř s každým prezidentem mění svůj vzhled. Nejvíc je to patrné právě na závěsech. Ani tradiční pracovní stůl Resolute desk (viz výše) neslouží vždy k podepisování důležitých dokumentů. Podívejte se teď, jak se Oval Office měnila v průběhu času:

Richard Nixon hraje golf s Bobem Hopem v roce 1973 Foto: Richard Nixon hraje golf s Bobem Hopem v roce 1973. Foto: Benchmarkt Developers http://www.benchmarkindia.co.in/Prezident Lyndon B. Johnson sleduje v roce 1968 zprávy o zavražení Martina Luthera Kinga Foto: Prezident Lyndon B. Johnson sleduje v roce 1968 zprávy o zavražení Martina Luthera KingaFoto: http://www.whitehousemuseum.org

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Nový domov Baracka Obamy a jeho rodiny má mimo jiné i byteček pro au-pair, což se hodí, protože maminka Michelle už s nimi léta žije Foto:

Nový domov Baracka Obamy: Až uvolní místo Trumpovi, odstěhuje se do zámečku za 150 milionů Kč

Kam z Bílého domu? Barák Baracka Obamu vyjde na půl milionu měsíčně, nový domov si totiž jen pronajme v luxusní čtvrti pouhé 3 kilometry od Bílého domu.

Článek

Donald Trump má více sídel, jeho hlavní byt se nachází v 66. patře mrakodrapu Trump Tower (vpravo). V lednu 2017 se Trump i s rodinou přestěhuje do Bílého domu Foto:

Trump jde do horšího! Jeho byt má stěny pokryté zlatem a mramorem. Bílý dům je obyčejnější

Penthouse Donalda a Melanie Trumpových skýtá nádherný výhled na New York. Aby ne, když je v 66. patře rodinného mrakodrapu. Byt byl evidentně inspirovaný zámkem ve...

Článek

Mar-a-Lago, Palm Beach, Florida patří Donaldu Trumpovi již od roku 1985 Foto:

Pojďte na návštěvu k Donaldu Trumpovi. Než se odstěhuje do Oválné pracovny

Donald Trump kromě svých hotelů vlastní nejednu nemovitost. Hlavní sídlo má v 66. patře svého mrakodrapu Trump Tower. 10 let však žil v tomto zámečku na Floridě, který...

reklama