reklama

FOTONÁVOD: Vyřežte si krásnou dýni na Halloween!

Vyřezávaná dýně je sice symbolem anglosaského Halloweenu, radost udělá ale i u nás Foto: Vyřezávaná dýně je sice symbolem anglosaského Halloweenu, radost udělá ale i u násFoto: sarcoxiemo.com

Popadla vás letos chuť ozdobit si balkon, terasu či chodbu v domě vlastní legrační dýni? S chutí do toho!

Vyřezávání dýní na Halloween či svátek Dušiček sice pořád vnímáme jako svátek americký (i když původně pochází z Velké Británie), za poslední roky už u nás ale docela zdomácněl.

Uvidíte, že k vyřezání pořádně strašidelného obličeje nemusíte být žádný Michelangelo. Potřebujete k tomu pouze úzký ostrý nůž, černý fix a umělecké schopnosti na úrovni 2. stupně základní školy (případně, pokud si vážně nevěříte, opatřete si šablonu obrázku a něco ostrého se špičkou, kterým šablonu do dýně vyryjete).

A teď už slíbený návod, jak si krok za krokem vyřezat svou vlastní opravdovou halloweenskou dýni:

Jak vyřezané dýně co nejdéle uchovat?

Až budete mít hotovo, možná uvítáte pár tipů na to, jak udržet svůj výtvor co nejdéle čerstvý.

1. Dezinfekce
Pokud nemáte malé děti, které budou dýni neustále otlapkávat a olizovat, postříkejte ji zevnitř i zvenku důkladně nějakým dezinfekčním prostředkem proti plísním (třeba tím, co používáte v koupelně). Nechte ho 20 minut působit a pak otřete.

2. Vazelina
Abyste zabránili vysychání dýně, doporučuje se vytřít ji zevnitř a všude, kde jste do ní řezali, vazelinou.

3.Teplota
Důležitá je taky teplota, při které budete dýni uchovávat – samozřejmě čím nižší, tím lepší. Počítejte s tím, že krásná a čerstvá vám vydrží zhruba týden.

(kar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Mochyně židovská (Physalis alkekengi) lidově zvaná lampionky má krásné oranžové plody i oplodí, které lze usušit a použít jako dekoraci.  Foto:

Tipy na jednoduché dekorace z mochyně

Dekorace, kterou zvládnete ani ne za hodinu.

Článek

Ozdobné dýně můžete aranžovat do košíčků, které vyplníte slámou nebo sisalem a dalšími přírodními dekorativními materiály – šiškami, větvičkami jehličnanů či jeřabin, barevnými listy,… fantazii se zkrátka meze nekladou. Foto:

Ozdobte si byt okrasnými dýněmi. Jaké koupit, aby dlouho vydržely?

Neřiďte se jen barvou či tvarem, ale i stavem plodu.

 

Článek

Květináče natřené tabulovou barvou mají šmrnc.  Foto:

Tabulová barva je skvělá dekorace: Zkuste ji na květináč, dýni či schodiště

Přemýšlíte, co udělat s nevzhlednou darovanou lednicí, otlučenou skříňkou, případně byste rádi vnesli do svého domova nějaký nový zajímavý prvek? Zkuste to s tabulovou...

reklama