reklama

GALERIE: Krása jednoduchosti a souznění s přírodou. Čeští architekti představili Dům pro Markétku

Svým dřevěným obložením vychází Dům pro Markétku vstříc okolní přírodě. Foto: Svým dřevěným obložením vychází Dům pro Markétku vstříc okolní přírodě.Foto: Jakub Skokan/Martin Tůma/BoysPlayNice

Nahlédněte s námi do originálního domu z dílny českého architektonického studia Mjölk. Na první pohled strohá jednoduchost v sobě skrývá neobyčejný moderní interiér a výrazný prostor.

V české krajině se objevují každou chvíli nové stavby rodinných domů. O některých, i když voní novotou, je těžké mluvit jako o „nových“. Ničím nepřekvapí. Jiné stavby ale už k sobě z dálky vábí náš zrak. Co se na chvíli vzdát soudů a nechat se jen unášet tvary a jejich zakomponováním do okolní přírody? Jako třeba u projektu s názvem „Dům pro Markétku“.

Skrytá krása

Projekt architektů studia Mjölk využil lehce zkosený svah a přizpůsobil mu i vnitřní členění domu. Asi jen málokdo by čekal, že se za dřevem obloženou stavbou klasických tvarů může nacházet tolik prostoru. I to je však jedno ze skrytých kouzel tohoto projektu.

Až vejdete dovnitř, osloví vás další. Všude je během dne dostatek světla, takže si nemusíte přisvěcovat. A pak ten výhled do okolní krajiny! Tady bude mít kuchařka těžké zaujmout svými výtvory, když se vám přímo z obýváku spojeného z kuchyní v nejnižším patře domu nabízí tak úchvatný výhled ven.

Za příjemného počasí lze velká okna otevřít a spojit tak interiér domu s přírodou okolo. Večer pak můžete slastně usínat ve dvou ložnicích pod střechou. Z jedné vidíte do údolí, další nabízí navíc pohled na nebe plné hvězd. Pojďte s námi navštívit tuto skromně působící stavbu, která však hrdě vyhlíží do přilehlého údolí.

(fis)

Další články:

Článek

Když padne večer, byt se díky žlutému podsvícení zlehka promění. Kuchyně je součástí obýváku. Oddělující sloup maskují zrcadla. Foto:

GALERIE: Nahlédněte do království lesku a odlesku. Byt v centru města je plný zrcadel

Bydlet ve středu velkého města se poštěstí málokomu. A ještě méně je těch, kteří obývají v centru moderně upravený byt. Do jednoho takového vás nyní zavedeme. Zrcadlí se v...

Článek

Podobně jako pracovní deska, i varná deska a digestoř vnášejí do kuchyně uhelnatý odstín černé. Foto:

GALERIE: Tato kuchyně není žádná šedá myš. Odstíny šedé zde rozehrávají dokonalou harmonii

Princezna se zlatou hvězdou na čele sice našla v šedém myším kožíšku skvělou kamufláž, pokud by se ale šedou chtěla odít dnes, pak by srdce prince Radovana pro ni zahořelo...

Článek

Dekorujte bez utrácení Foto:

Krásné bydlení bez utrácení. Máme 5 triků, jak levně dekorovat byt a nevyhazovat peníze

Na bytové doplňky často nezbývají peníze. Ale právě dekorace dotvářejí ducha domácnosti. Jak tedy dát bytu osobní styl a neutrácet? Poměrně snadno! Mrkněte se na tipy, jak...

reklama