reklama

GALERIE: Nahlédněte do moderního dvoupatrového bytu s výhledem na moře. Nastěhovali byste se?

Moderní a prostorný byt pro mladou rodinu. Foto: Moderní a prostorný byt pro mladou rodinu.Foto: Gidon Levin

Při rekonstrukci bydlení musí rodina s malými dětmi myslet do budoucna a počítat s tím, že jednou děti povyrostou a budou chtít vlastní soukromí. Studiu RUST Architects se podařilo dvoupatrový byt se střešní terasou funkčně rozčlenit tak, že tu má každý dost místa už nyní. Podívejte se.

Byt o rozměrech 140 m2 v budově ze 70. let už potřeboval zrenovovat. Mladá rodinka jej chtěla navíc upravit tak, aby i v budoucnu děti mohly bydlet s rodiči, a přitom aby měly dost soukromí.

Jejich domov je unikátní tím, že sestává ze dvou pater – vrchní patro se dokonce otevírá do rozlehlé terasy s výhledem na město a Středozemní moře. Výsledek návrhu RUST Architects nadchne už na první pohled. Vzdušný prostor hlavní velké místnosti je plný světla a příjemně (zvlášť v Izraeli) svým vzhledem chladí rozpálené počasí za okny.

Hra barev

V bytě vládne na první pohled jen několik barev: bílá, černá, šedivá, hnědá a chladivá zelenomodrá. Najdete tu také jasně definované tvary a subtilní konstrukce. Oko návštěvníka hned zaujme kovová konstrukce schodiště s úzkým sloupkem a dřevěná knihovna, která odděluje obývací část od kuchyně.

Rodičovská ložnice stejně jako dětské pokoje se skrývá za dveřmi v chodbě. U dětí ještě najdeme další nečekaný prvek, a to pohádkově modré dvoukřídlé posuvné dveře na syté žluté stěně. Jak je vidět, architekti vyšli barevností vstříc i dětské duši.

Důmyslné členění

Architekti rovněž naslouchali rodičům, když si přáli, aby první patro, které se otevírá na pěknou terasu, bylo možné později přepažit. V budoucnu tak bude mít jeden z potomků svůj vlastní pokoj i s koupelnou výrazně oddělený od dění v ostatních částech bytu. Teď ale prostor s prosklenou stěnou a malou kuchyňkou plní společenskou funkci. Je to vlastně takový druhý obývák.

Pojďte se s námi projít moderním a účelně vybaveným bytem, kde většinu dřevěného vestavného nábytku vytvořilo designérské studio podle potřeby mladé rodiny.


(fis)

Další články:

Článek

Podívejte se na povedenou proměnu. Foto:

GALERIE: Mladá rodina proměnila svůj nudný obývák v hravé, barevné a pozitivní místo. Podívejte se

Žít v malém bytě může být zábava. A to dokonce i v případě, že jde o mladou rodinku s jedním capartem a milým psíkem. Nevěříte? Modrý obývák Johna a Kelly Greenwayových...

Článek

Jak vyladit svoji koupelnu? Foto:

Nemáte na rekonstrukci koupelny? Nevadí, poradíme vám, jak ji rychle a za pár korun oživit

Také bydlíte ve starém bytě, kterých jsou na sídlištích statisíce? A vypadá vaše koupelna jak vystřižené z dob socialismu? Pokud ano a vy tajně toužíte po její přestavbě,...

Článek

Byt PO proměně Jak se staví sen. Foto:

PŘED a PO: Fotogalerie proměny bytu 3+1 pro babičku s vnoučaty v Jak se staví sen

Podívejte se na fotogalerii z proměny bytu 3+1 pro babičku s vnoučaty v pořadu Jak se staví sen – extra.

Článek

Dům vypadá jako z pohádky Foto:

GALERIE: Japonský lesní dům vypadá jako stan a má i bazén pro vozíčkáře. Podívejte se dovnitř

Připomíná shluk několika domků pro skřítky a přitom se jedná o jedinou stavbu. Dům se stanovou konstrukcí vznikl v japonské prefektuře Šizuoka tak, aby ladil s okolní...

reklama