reklama

GALERIE: Nejbizarnější budovy světa, ve kterých lidé normálně bydlí. Nastěhovali byste se?

Budova s názvem The Wave, neboli Vlna v Dánsku. Foto: Budova s názvem The Wave, neboli Vlna v Dánsku.Foto: profimedia.cz

Nová kniha Building Community: New Apartment Architecture představila jedny z nejpodivnějších staveb světa. Podívejte se s námi na některé z nich. Dokážete si představit, že byste v nich bydleli?

Lidé se z vesnic a předměstí, kam utíkali před ruchem velkoměsta, dnes vracejí zpátky, ale na město mají daleko vyšší požadavky. Touží bydlet stylově a pohodlně, vyznávají minimalismus a otevřený prostor. Zároveň chtějí být v kontaktu s přírodou a rádi si na balkoně vypěstují bio rajčata nebo bazalku. Baví je podílet se na vytváření bytového designu za minimum nákladů, ale to neznamená, že by neměli rádi luxus. 

Tento trend zčásti reflektuje nová kniha Building Community: New Apartment Architecture, která zachytila nejzvláštnější budovy světa, které jsou výstřední a vynikají svou originalitou, ale lidé v nich normálně žijí obyčejné životy. Na seznam nejpodivnějších rezidentcí byla právem zařazena například budova The Wave v Dánsku, rostlinami prorostlá budova Verde v Turíně nebo singapurský komplex Sky Habitat.

Podívejte se do galerie. V jaké budově si dokážete představit žít?

(as)

Další články:

Článek

Nebeský domov, co říkáte? Foto:

GALERIE: Tady se vám bude bydlet božky. Podívejte se na interiér zrekonstruovaného kostela

Rozhodně jedno z nejoriginálnějších bydlení nabízí britská realitní kancelář. Pokud toužíte po svatém klidu, můžete se nastěhovat do nově zrekonstruovaného kostela. Jak to...

Článek

Rodinný dům v bývalém kravíně se dostal mezi 40 finalistů architektonické soutěže Mies van der Rohe Award Foto:

Z bývalého kravína si vybudovali bydlení snů

Proměna 140 let starého hospodářského stavení na rodinný dům zaujala porotu prestižní soutěže.

Článek

V přírodě si skvěle odpočinete. Stačí se posadit ven a jen se dívat a poslouchat šumění listí, nebo šplouchání nedalekého jezera Foto:

Malá chatka na klíč ukrývá byt o rozloze 3+kk

Pohodlí uvnitř a příroda na dosah.

reklama