reklama

GALERIE: Podívejte se do extravagantní koupelny hollywoodského režiséra. Je okázalá, šílená, ale má šmrnc

Malá koupelna v jednom Hollywoodském domku dostala zcela nový originální vzhled. Foto: Malá koupelna v jednom Hollywoodském domku dostala zcela nový originální vzhled.Foto: Brian Patrick Flynn

Hollywood je Mekkou filmařů. Pojďte se s námi podívat, jak vypadá koupelna jednoho z nich. Nachází se v domku z 50. let. Aby ale držela krok s dobou, prošla zajímavou renovací, která jí vtiskla nezaměnitelný industriální ráz.

Možná vás překvapí, jak velké nebo spíše malé koupelny se v 50. letech v Hollywoodu navrhovaly. Ta, do níž nahlédneme, má na délku necelé tři metry a na šířku o něco víc než metry dva. Přesto se tu díky interiérovému designérovi Brianu Patricku Flynnovi a tesaři Michaelu Forbesovi podařil doslova zázrak.

Celé jejich dílko jim ještě před začátkem práce v koupelně komplikoval nízký rozpočet. Možná ale, že se z něj vyklubalo jedno velké plus. Autoři renovace se totiž zaměřili na nejdostupnější materiály a zařízení. Místo obkladaček obložili koupelnu nařezanými prkny různé barvy, a část dokonce jen nabarvili černou barvou na tabule.

Autoři renovace měli omezený rozpočet, ovšem fantazie jim v žádném případě nechyběla. Inspirovali se extrémními kontrasty, které jsou někdy vidět i na filmovém plátně.  Foto: Autoři renovace měli omezený rozpočet, ovšem fantazie jim v žádném případě nechyběla. Inspirovali se extrémními kontrasty, které jsou někdy vidět i na filmovém plátně. Foto: Brian Patrick Flynn

To ale není vše. Byli si vědomi, že původní vybavení koupelny nebylo až tak zničené, a tak jej využili. Umyvadlo a vanu převlékli do nové zářivě červené barvy a jako podlahovou krytinu využili korek, který byl používaný i v 50. letech. Hodnota nemovitosti, když jsou v ní použity původní nebo původním blízké materiály, získává na vyšší hodnotě.

Ke konci hlavních prací už stačilo jen doladit osvětlení. V duchu industriálu stropní osvětlení umístili do vedení černých instalatérských trubek a na stěnu zas připevnili lampu, kterou bývají vybaveny hlavně venkovská hospodářská stavení.

I závěs má svůj originální vzhled. Je sešitý z několika nepromokavých látek. Původní koupelna tak získala doslova nezaměnitelný ráz. A my dodáváme, že i notný sexy šmrnc! Podívejte se do galerie.

reklama