reklama

GALERIE: Ze starší domku v Torontu se stal nádherný apartmán. Podívejte se na dokonalou proměnu

Moderní styl bydlení v New Yorku si mladá rodina přála vtělit i do svého nového bydliště v Kanadě. Foto: Moderní styl bydlení v New Yorku si mladá rodina přála vtělit i do svého nového bydliště v Kanadě.Foto: StudioAC

Když se rozrůstá mladá rodina, s každým potomkem potřebuje více prostoru. Přestěhovat se do „většího“ je jedním z řešení. Když ale chcete, aby si nový domov zachoval styl, na který jste byli před tím zvyklí, je lepší svěřit dílo do rukou zkušených architektů a dát svému starému domovu nový kabát.

To se také stalo s rozlehlým rodinným domem v Torontu s plochou až 279 m2. Změna byla potřeba, budova už měla za sebou 50 let poctivé služby předchozím obyvatelům. Mladá rodina se sem chystala přestěhovat po deseti letech strávených v New Yorku. Zároveň si ale její členové přáli, aby se jejich nový domov podobal alespoň v interiéru stylu, který je dříve v New Yorku obklopoval.

Před kanadskými architekty ze Studia AC stál tedy zajímavý úkol. Rozhodli se zachovat rozdělení domu, vnesli však do něj zajímavý prvek centrálního pruhu rozdělujícího podlouhlý půdorys stavby.  V místech této „páteře“ je umístěný kuchyňský ostrůvek a vestavěné skříně. Tyto prvky prostor sice oddělují, ale zároveň svým rozestavením umožňují průchod.

Kuchyňský ostrůvek je spíš elegantním „ostrovem“. Foto: Kuchyňský ostrůvek je spíš elegantním „ostrovem“. Foto: StudioAC

 

Aby rozlehlost prostoru v domě architekti zútulnili, oddělili např. obývací část od kuchyňské a stolovací snížením podlahy. Využili ale i dřevo. Krásnou hřejivou dubovou podlahu sem tam jako by vynesli na stěny a obložení „průchodů“ mezi dvěma částmi domu. Bílou barvu, jež nádherně zesvětluje prostor, doplnili kromě dřeva rovněž citlivě navrženým odstínem šedé.

Jestli by se výsledek rekonstrukce staršího rodinného domu s názvem Richview Residence líbil i vám, můžete posoudit v naší galerii.

(fis)

Další články:

Článek

Podívejte se na barcelonskou přestavbu. Foto:

GALERIE: Cestovatelka přestavěla byt po babičce v Barceloně. Podívejte se na fotky PŘED a PO

Vrátila se z cesty kolem světa a rozhodla se usadit v Barceloně v bytě své babičky. Podívejte se, jak se rekonstrukce nového domova mladé Laury povedla.

Článek

Takhle vypadá kapslový hotel Foto:

GALERIE: Z prvního kapslového hotelu v Británii je senzace. Japonský „komfort“ láká návštěvníky

Kapslové hotely si postupně získávají pozornost i v Evropě. Asijský fenomén, který šetří místo a nabízí úsporné bydlení, se v očích Evropanů stává spíše atrakcí, než...

Článek

Homeoffice vyžaduje osobní disciplínu. Foto:

Klesá vám při home office pracovní morálka? Proměňte svůj obývák v exkluzivní pracovnu!

V dnešní době nemusíte mít vlastní podnik, abyste mohli pracovat z domova. Čím dál více zaměstnanců si bere alespoň jednou týdně home office a vyřizuje e-maily z pohodlí...

reklama