reklama

GALERIE: Zemětřesení zničilo starou stodolu. Dnes je z ní nádherná vila! Podívejte se

Ze staré stodoly je krásná vila. Foto: Ze staré stodoly je krásná vila.Foto: Davide Galli/Lo studio Archiplan

Říká se, že všechno zlé může být pro něco dobré. Pozitivním dokladem takového rčení je jedna z pěkných staveb v italském Bomportu nedaleko Modeny. Zemětřesení tady před časem pobořilo starou stodolu, ale dnes je z ní nádherná vilka! Podívejte se.

Prostornému domu se podařilo zachovat vzezření stodoly, a přitom nabídnout vysoký komfort bydlení. Architekti z Lo studio Archiplan využili proporce stodoly a vměstnali do ní kromě přízemí i patro. Světlo do interiéru vniká prostornými okny, která se dají odsunout. V přízemí vytvoří vchody, v patře se jimi dá pěkně vyvětrat.

Bezvadné je i stínění proti ostrému slunci a zároveň večerní zakrytí skleněných ploch. Funguje jako okenice. Když se všechny zavřou, působí celý dům jako dřevěná stodola, jakou byl před přestavbou.

Prostorný vnitřek stavby okouzlí moderním designem a nápaditými řešeními. Například schodiště do patra je ukryto za krbem a obě patra jsou propojena otvorem u prostředního okna. Člověk dolů nepřepadne, brání mu v tom skleněné desky místo zábradlí.

Všechny místnosti jsou vzdušně propojené, včetně koupelny v patře. Je spojena s ložnicí a pracovnou. Máte tak z vany nejen krásný výhled ven, ale můžete si také popovídat s kýmkoli v ložnici i dole v přízemí.

(fis)

Další články:

Článek

hlavní obytný prostor - výhled na hřebeny hor Foto:

Stodola po rekonstrukci nabízí velkorysé bydlení. Třeba i pódium na cvičení jógy či koncerty

Stará stodola téměř před zbouráním se proměnila v nádherný prostor pro bydlení i setkávání. Podívejte se, jak vypadá dnes.

Článek

Nejprve zmizela žluť dřevěného obkladu. Na pozadí bílé totiž vyniknou všechny ostatní barevné detaily, kterými chtěl designér místnost vyplnit. Foto:

GALERIE: Nahlédněte do stylové horské jídelny uprostřed drsné krajiny. Vychutnáte si zde jídlo i vytříbený design

Hory a lesy mají v sobě neopakovatelné kouzlo. A co teprve, když právě tam máte i svou chatu nebo chalupu! Někdy je ale letní sídlo také místem, kde si člověk může konečně...

Článek

Návrhář David Martyn představil unikátní nadčasové bydlení, které vypadá jako ze sci-fi filmu. Foto:

GALERIE: Tohle není vesmírná loď. Ale dům, který si můžete sami složit za 10 minut

Návrhář David Martyn představil unikátní nadčasové bydlení, které vypadá jako ze sci-fi filmu. Náklady na bydlení jsou přitom minimální.

reklama