reklama

Gigantické pletení je fenoménem. Upleťte si tak třeba přehoz na postel nebo deku

Pletení na obřích jehlicích  Foto: Pletení na obřích jehlicích Foto: www.ripleys.com

Pletení s obyčejnými jehlicemi je nuda. Vemte trubky z PVC a upleťte si třeba deku.

S nadcházejícím podzimem je zase čas sáhnout do svých zásob přízí, vzít pletací jehlice nebo háček a něco pěkného vytvořit. Dětem se bude hodit nová čepice, muži nová šála, nějakou maličkostí můžete obdarovat i kamarádky. Že vám přijde pletení příliš titěrné? V tom případě vám představujeme nový trend – gigantické pletení. Ač ženy pletoucí obrovskými jehlicemi vypadají trošku jako blázni, do jejich výtvorů se na první pohled zamilujete.

Pletení na obřích jehlicích však má své limity - čím více máte hotovo, tím jsou jehlice těžší a manipulace s nimi obtížnější.  Foto: Pletení na obřích jehlicích však má své limity - čím více máte hotovo, tím jsou jehlice těžší a manipulace s nimi obtížnější. Foto: www.ripleys.com

Pletařek, které místo jehlic používají trubky, je na světě několik. Jednou z nich je i Američanka Laura Bireková z Los Angeles, která údajně tento způsob vymyslela. Když se jí do ruky dostala surová vlna, rozhodla se, že si z ní něco vytvoří. Nejprve si vytvořila klubíčka příze o velikosti gymnastického míče. Nemohla však najít vhodné nástroje, protože přízi o takové síle běžnými jehlicemi nezvládnete. „Šla jsem do obchodu a koupila násady na košťata, ale i ty byly příliš malé. Nakonec jsem si udělala pletací jehlice z PVC trubek, které jsou jeden a půl metru dlouhé,“ vybavuje si Bireková. Obřími jehlicemi nyní plete Laura gigantické deky.

Nejprve si vytvořila klubíčka příze o velikosti gymnastického míče. Foto: Nejprve si vytvořila klubíčka příze o velikosti gymnastického míče.Foto: www.ripleys.com

Dalšími propagátorkami tohoto stylu jsou Amalia Chimerová či Christien Meindertsmová. Proces pletení vypadá na první pohled velmi náročně, na druhou stranu řady rychle přibývají. Pletení na obřích jehlicích však má své limity – čím více máte hotovo, tím jsou jehlice těžší a manipulace s nimi obtížnější.

Pokud se rozhodnete si uplést vlastní deku, narazíte pravděpodobně na problém – surová vlna, která je potřeba k upletení gigantických dek, není na českém trhu k sehnání. A tak si můžete materiál na výrobu objednat ze zahraničí nebo si jej připravit vlastnoručně. Místo vlny lze použít i dakron, či dokonce nastříhané proužky fleecu, deka však bude vypadat trošku jinak než na obrázcích.

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Pelíšek vaši mazlíčci ocení Foto:

NÁVOD: Udělejte kočce pelíšek ze starého svetru

Ale pokud máte doma psa, tenhle pelíšek se mu bude taky líbit.

Článek

Tenhle lustr si snadno vyrobíte i sami Foto:

Návod na úžasný lustr z plastových lžiček. Vypadá jak artyčok

Můžete mít sebehezčí pokoj, ale teprve ten správný lustr vytvoří dokonalý celek. Nemůžete v obchodech najít ten pravý? Udělejte si ho sami.

Článek

Nemusíte předělávat celý byt, stačí pár stylových doplňků Foto:

Vintage styl: Udělejte si domov útulnější

Jestli máte pocit, že vašemu domovu schází útulnost, zkuste vintage styl, který podněcuje naši fantazii a volá po romantice. Navíc s pohledem na takto zařízený interiér se...


reklama