reklama

Hotel pro prince Williama a Kate v Austrálii

Kate a William navštívili v Austrálii posvátnou horu Uluru, která leží ve středu kontinentu Foto: Kate a William navštívili v Austrálii posvátnou horu Uluru, která leží ve středu kontinentuFoto: profimedia.cz

Při své návštěvě Austrálie se princ William a Kate vydali i do vyprahlého nitra tohoto kontinentu k posvátné hoře Uluru (Ayers Rock).

Princ William a Kate při své návštěvě Austrálie přespali ve vyprahlé pustině na dohled od hory Uluru – největšího jednolitého pískovcového útvaru na světě. Nebyli však nuceni složit hlavu někde v provizorním přístřešku, ale v pětihvězdičkovém hotelu Longitude 131.

Podívejte se, jak vkusně lze postavit pětihvězdičkový hotel, aby zapadl do okolní krajiny, poskytl ochranu, ale neodřízl své hosty od přírody, nicméně jim dopřál veškerý komfort. Hosté mají k dispozici prostornou ložnici, luxusní koupelnu, dokonce i malý bazén, jehož modř prudce kontrastuje s okolním načervenalou polopouští.

Uluru je název hory v jazyce původních obyvatel, v angličtině se hora jmenuje Ayers Rock. Nachází se v Národním parku Uluru – Kata Tjuta. Pro původní obyvatele Alangy má nesmírný význam. Uluru je monolit, který ční 348 metrů nad okolní rovinatou krajinou a do země zasahuje až 5 km hluboko. Dlouhý je 3,6 km a široký 2,4 km. Mění barvu podle slunce. Při západu slunce je oranžový.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Bota má velikost cca 318. Jediné, co narušuje její vzhled, je střecha Foto: profimedia.cz

Vlastníma rukama si postavili dům ve tvaru boty

Novozélandští manželé Steve a Judy Van-Den Yssel-Richardsovi si vystavěli dům do tvaru obří boty. Můžete se v něm ubytovat.

Článek

Za touto nádherou stojí 150 rostlin druhu Wisteria Foto: raredelights.com

Místo, které musíte vidět: Zahrada z vistárií Kawachi Fuji

20 různých druhů vistárií stojí za touto nádherou v zahradě Kawachi Fuji v Japonsku.

 

reklama