reklama

INSPIRACE: 10 jednoduchých návodů na zábavné zdobení vajíček s dětmi

Připravili jsme pro vás deset jednoduchých návodů na barvení vajíček, které zvládnou i předškoláci. Navíc vše, co k tomu budete potřebovat, najdete bez problémů doma.

Barvit můžete vyfouknutá nebo uvařená vejce, případně různě veliká polystyrenová, která se dají běžně koupit, sami rozhodněte, jaký materiál bude pro vašeho potomka nejvhodnější. Aby se dětem lépe pracovalo, povrch vajíčka vždy řádně očistěte a zbavte mastnoty. Zároveň nezapomeňte, že po aplikaci některých barev a lepidel na skořápku nebudou vařená vejce vhodná ke konzumaci. S vyfouknutými nebo polystyrenovými vejci se bude dětem lépe pracovat, když je navléknete na špejli a nad a pod vajíčkem je připevníte kouskem modelíny. A ještě malý tip na eliminaci škod, který můžete uplatnit při barvení v tekutých barvách: vejce protáhněte dovnitř šlehací metly a barvu připravte do vyšší nádoby. Pak můžete nechat děti míchat bez větších obav, že vejce skončí na zemi a barevné skvrny budete nacházet na nejroztodivnějších místech ještě po Velikonocích.

(bras)

Část 1 z 10
Vodovky a pastelka. Podobně nádherné kraslice mohou opravdu vyrobit i vaše děti – vše, co budou potřebovat, tedy vodové barvy, štětec a pastelky, najdou u sebe v pokojíčku Foto:
Zdroj: Alisaburke.blogspot.cz
Vodovky a pastelka

Podobně nádherné kraslice mohou opravdu vyrobit i vaše děti – vše, co budou potřebovat, tedy vodové barvy, štětec a pastelky, najdou u sebe v pokojíčku. Nejdříve celé vajíčko pokryjte první vrstvou vodovek, barvu více nařeďte vodou, aby byl odstín světlejší. Ještě než barva zaschne, zbavte štětec přebytečné vody a namalujte tmavší skvrny jako podklad pro lístky nebo květinky. Ty po doschnutí domalujete pastelkami.

reklama