reklama

Inspirativní nápady na úzké kuchyně

Chytře využitá „nudle“. Jen se otočíte a máte lednici po ruce, jen se otočíte a je tu sporák a pracovní plocha. Posezení je příjemně zakomponované k oknu Foto: Chytře využitá „nudle“. Jen se otočíte a máte lednici po ruce, jen se otočíte a je tu sporák a pracovní plocha. Posezení je příjemně zakomponované k oknuFoto: Interiorholic.com

Existují způsoby, jak těsné místo proměnit ve stylovou místnost, kde vás bude bavit vařit, a dokonce i sem tam v ní setrvat třeba nad kávou a zajímavou debatou.

V malém prostoru se člověk cítí jakoby pod tlakem. Zvlášť když je prostor úzký. Někdy ale není zbytí a je třeba do takové nudle namačkat třeba kuchyň. Jen se podívejte do naší galerie na ty podlouhlé kuchyně, co se do nich vše vejde a jak stylově vypadají.

 

Jestli potřebujete držet rozpočet na uzdě. Nemusíte hned nakupovat plno skříněk. Police poslouží jako úložný prostor také skvěle a perfektně zabydlí prázdnou stěnu Foto:

Klíčem k úspěšnému zabydlení úzkého prostoru je zaměřit se na funkční detaily, bez nichž by kuchyně ztrácela svůj smysl. Najdeme mnoho inspirativních nápadů, které pak místnůstku oživí a zpříjemní, první věcí je ale myslet na nezbytná zařízení a plochy pro přípravu jídla.

Prvním krokem je tedy zamyslet se, kde bude varná deska, kde trouba, lednice (ta může stát i mimo jako samostatný kus nábytku), dřez a pochopitelně i pracovní plocha. Skvělé na tom všem je, že úložné prostory mohou být zavěšeny na stěnách, takže zaberou méně místa tam, kde potřebujete připravovat jídlo.

Když už máme to základní umístěné v naší představě nebo na papíře, je čas na přemýšlení nad malým místečkem, kde byste se mohli případně usadit a dát si rychlou kávu nebo snídani. V těchto momentech hrají prim sklápěcí stolky a židle, třeba i barové.

Podívejte se do naší galerie. Třeba tak nějak by se dala i vaše úzká kuchyně zařídit, co myslíte?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

12 potravin, které se vyplatí mít doma Foto:

10 potravin, které se vyplatí mít stále v kuchyni

Vyplatí se mít doma stále pár surovin, které vám vždy pomohou vykouzlit nějaké dobré a pokud možno zdravé jídlo.

reklama