reklama

INSPIRACE: 10x jídelny plné světla a energie. Ve které by vám nejvíc chutnalo?

Jídelny plné světla Foto: Jídelny plné světlaFoto: profimedia

Čas strávený v jídelně je pro nás doslova životně důležitý - stravujeme se zde, setkáváme se s našimi blízkými, začínáme zde každý nový den snídaní. Podívejte se na ty nejkrásnější jídelny plné světla a pozitivní energie. Která se vám líbí nejvíc?

Určitě to znáte. Nezáleží jen na tom, co jíte, ale také jak jídlo vypadá a jak se při stolování cítíte. My vám nabízíme pro inspiraci příjemné prostředí místností, které lze označit za domácí jídelny. To hlavní, co je spojuje, útulnost a dostatek světla.

U večeře možná uvítáte svíčky, ale snídaně, oběd a nějaká ta svačinka nebo kafíčko s kamarádkou, to si žádá příjemně prosvětlené prostředí. Sluneční svit přináší na zem energii. (Své by o tom mohly vyprávět rostliny i lidské solární elektrárny). Proč si tedy nedodat kromě kalorií i světelnou energii?

Dnešní doba přeje spojování nejrůznějších stylů. V této jídelně není nic dvakrát, a přesto působí příjemně Foto: Dnešní doba přeje spojování nejrůznějších stylů. V této jídelně není nic dvakrát, a přesto působí příjemněFoto: Housetohome.co.uk

Pokud zrovna nemáte francouzská okna nebo prosklenou stěnu, nemusí to být až takový problém. Zaměřte se na světlé barvy. Pochopitelně, že ta nejsvítivější je sněhobílá. Ale nebojte se, pokud právě takový odstín bílé zvolíte, nemusí to u vás doma vypadat jako v nemocnici. Bílá je skvělý podklad pro všechny další barvy. Rozveselí ji tedy různé rostliny, obrázky, zajímavá podlaha, dřevěný nábytek i sem tam nějaký ten barevný pruh či veselý vzor namalovaný na stěně nebo vytištěný na tapetě. I další světlé odstíny barev se hodí, a přirozeně i světlé tapety.

Jak taková pěkná prosvětlená jídelna plná pozitivní energie může vypadat, uvidíte v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Židli Bertoia wire navrhl designér Harry Bertoia v roce 1952. Repliku lze na internetu pořídit za 2500 Kč, zavedení výrobci ale žádají mnohonásobně víc Foto:

Designová klasika: 10 slavných jídelních židlí. Kterou si vyberete?

Jídelní židle dokáže poskytnout víc než jen pohodlné sezení při dlouhé večeři. Kromě komfortu je to styl i hodnotný materiál. Funkční a estetické zároveň bývají dodnes...

Článek

Teze „Každej stůl má rohy, každej stůl má nohy,“ z písně kapely Mig 21 v případě tohoto kusu platí jen z poloviny Foto:

Nádhera! Jídelní stůl je jedním velkým kaleidoskopem

Ač je kaleidoskop hračkou pro děti, jeho precizní obrazce fascinují i dospělé. Toho využil i tým designéra Andrého Teomana, který se obrazci z kaleidoskopu inspiroval při...

Článek

Chytře využitá „nudle“. Jen se otočíte a máte lednici po ruce, jen se otočíte a je tu sporák a pracovní plocha. Posezení je příjemně zakomponované k oknu Foto:

Inspirativní nápady na úzké kuchyně

Existují způsoby, jak těsné místo proměnit ve stylovou místnost, kde vás bude bavit vařit, a dokonce i sem tam v ní setrvat třeba nad kávou a zajímavou debatou.

reklama