reklama

Inspirace: 12 průhledných domů

Nemusíte hned vlastnit dům, stačí byt s prosklenou stěnou. Bylo by přece škoda vzdávat se výhledu na moře.  Foto: Nemusíte hned vlastnit dům, stačí byt s prosklenou stěnou. Bylo by přece škoda vzdávat se výhledu na moře. Foto: Feralfront.com

Sklo je zázračný materiál. Narazíme na něj takřka kdekoliv – od barevných korálků až po skleněné obklady mrakodrapů.

I když na první pohled působí všechny druhy skla stejně, jsou mezi nimi velké rozdíly. Z toho nejodolnějšího skla se dokonce mohou zrodit i domy s úchvatnými průhlednými stěnami jako ty, které nalezete v naší galerii.

Už v dávnověku si lidé všimli, že některé druhy hornin jsou průhledné. Byly to většinou vyvřeliny a pro své ostré hrany se hodily na výrobu ostrých nástrojů. Později si už lidé poradili s výrobou umělého skla, vyčistili jej a časem vyrobili i větší kusy. Pomocí různých příměsí se pak ve 20. století ze skla stává i přínosný stavební materiál.

Co byste řekli takovému bungalovu? Zvládli byste v něm žít bez záclon? Architekt Philip Johnson s nimi možná ani nepočítal. Foto: Co byste řekli takovému bungalovu? Zvládli byste v něm žít bez záclon? Architekt Philip Johnson s nimi možná ani nepočítal.Foto: 5wsofdesign.blogspot.com

Díky takovým druhům skla můžeme chodit ve výškách po průhledné podlaze, v klidu se opřít o čirou stěnu a třeba si doma oddělit koupelnu známými skleněnými tvárnicemi – luxfery. Jak by se vám líbilo bydlet například v průzračných domech v naší galerii?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Skleněná buňka  Foto:

Nudí vás klasická dovolená u moře? Nechte se pověsit na skálu do skleněné rakve

Neobvyklý zážitek na vás čeká v Peru v blízkosti města Cuzco, kde můžete trávit dovolenou ve výšce 122 m ve skleněných příbytcích.

Článek

Most navrhl architekt Haim Dotan Foto:

Nejdelší skleněný most postaví v Číně. Budete si na něm připadat jako ve filmu Avatar

Svírá-li se vám žaludek už při pohledu z okna z druhého poschodí panelového domu, pak nová čínská atrakce, jejímž cílem je přilákat turisty do vnitrozemí, nebude nic pro vás.


reklama