reklama

INSPIRACE: 20 skvělých nápadů, jak využít zbylé trubky ze stavby

Rozhodně je nevyhazujte Foto: Rozhodně je nevyhazujteFoto: Diys.com

Co se zbylými trubkami? Vyrobte si nábytek či jiné drobnosti.

Po rekonstrukci koupelny a topení se vynoří vždy otázka, co s odpadem. Hodně z něj asi skončí ve velkoobjemovém kontejneru, zbytky trubek ale nevyhazujte! Můžete z nich vyrobit další užitečné věci do domácnosti. Stačí mrknout do naší galerie a uvidíte, že nápadů je nepřeberné množství.

Kovové trubky mají jako stavební materiál pro nábytek výhodu ve své pevnosti a často také nižší váze. Jsou duté a přesto odolné. Jako konstrukce pro stůl, židle a poličky se tak hodí skvěle. A právě to jsou možnosti, které zbytkům trubek umožní další využití. Nehledě na to, že jejich koupě vždy něco stojí a jen tak vyhodit peníze oknem si dnes rozmyslí asi každý.

 Opravdu velmi nezvyklý stojánek na tužky – každá má svůj „domeček“ Foto: Opravdu velmi nezvyklý stojánek na tužky – každá má svůj „domeček“Foto: Diys.com

Výroba nábytku je ale jen jeden směr, jakým se při zpracování trubek můžete vydat. Další jsou nejrůznější větší či menší držáky. Zohýbané trubky umí například udržet váš tablet v poloze, abyste na něj viděli třeba při vaření, a poslouží skvěle také jako praktický držák papírových utěrek.

Tento jednoduchý věšák na šaty se od těch za pár korun liší svou rozhodně vyšší stabilitou Foto: Tento jednoduchý věšák na šaty se od těch za pár korun liší svou rozhodně vyšší stabilitouFoto: Diys.com

Možná vás ale v naší galerii okouzlí spíš extra lehký překapávač na kávu. Nebo netradiční botník či nezvyklá vinotéka? Stačí galerii otevřít a uvidíte, že se s trubkami dá opravdu nápaditě a prakticky pohrát.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Palety doma využijete na tisíc způsobů Foto:

Návod krok za krokem: Vyrobte si do obýváku stylový obklad ze starých palet

Vintage obklad z palet za jedno odpoledne. Vyzkoušejte to!

reklama