reklama

Inspirace: Co takhle hravá dřevěná výzdoba na Vánoce?

Ze dřeva se dá vyrobit cokoliv. Vyberte si! Foto: Ze dřeva se dá vyrobit cokoliv. Vyberte si!Foto: Decowoerner.com

Vánoce s vůní dřeva.

Vánoce slavíme jen jednou v roce a jako sváteční období si pochopitelně zaslouží i pěknou výzdobu. Ta nám dennodenně připomíná onen nevšední čas a svou jemnou krásou nás ladí do neobyčejné nálady. Přírodní materiály, jako je například dřevo, její moc ještě zvýrazňují. Někdy v klasickém hávu a s nostalgií, jindy třeba s vtipem a nadsázkou.

Nejdostupnější materiály pro sváteční výzdobu byly v lidových vrstvách hlavně ty přírodní. Ve skromně zařízených obydlích připomínaly období adventu a Vánoc třeba výrobky ze slámy nebo sušených květin, ovoce a ořechů. Vedle toho byste však našli i ozdoby ze dřeva. Výhodu skýtalo svou trvanlivostí a zároveň opracovatelností.

Znáte tyto vtipné malé dřevěné skřítky? Říká se jim Tonttus, jsou ze Skandinávie a v období Vánoc je můžete postavit po bytě, kde chcete Foto: Znáte tyto vtipné malé dřevěné skřítky? Říká se jim Tonttus, jsou ze Skandinávie a v období Vánoc je můžete postavit po bytě, kde chceteFoto: Wooden-christmas-decorations.co.uk

V současnosti se mnoho rodin vrací k těm „nejobyčejnějším“ materiálům, které vřelost a dobrou náladu v domácnosti během svátků připomínají. Vyzdobit si tak byt třeba právě dřevěnými ozdobami, to dokáže i v moderní domácnosti vytvořit neobyčejnou atmosféru. A nemusí zůstat jen u ozdob na stromeček! Právě různé svícny, ozdoby na zeď, parapety apod. dokážou jako drobné detaily z ničeho nic vaše oko překvapit a připomenout, že je čas zvolnit, usmát se a oddat se volnějšímu životnímu tempu.

Pár tipů, kterými dřevěnými drobnostmi a dekoracemi si můžete vaši domácnost i prostor před domem nebo bytem ozdobit, najdete v naší galerii. Některé jsou klasické, jiné navržené s milým nadhledem.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Krásná koule Foto:

Tohle bude děti bavit: Vyrobte si krásnou vánoční kouli

Koule plná korálků a flitrů bude nádherně odrážet světla svíček.

Článek

Cesmína je krásná, ale pozor, i prudce jedovatá Foto:

Znáte ji z vánočních dekorací. Cesmína se před sto lety stala symbolem Vánoc

V USA a v Anglii je cesmína jednou z nepostradatelných součástí Vánoc.

Článek

Místo smrčku či jedličky Foto:

Co takhle pryšec jako vánoční stromek?

Pryšec Euphorbia tirucalli vánočně oděný.

reklama