reklama

Populární styl: 10 tipů, jak zakomponovat industriální vrata do interiéru

Posuvné dveře šetří prostor Foto: Posuvné dveře šetří prostorFoto: Minimalisti.com

Z továrny přímo do bytu...

Industriální styl je v bydlení stále víc a víc populární. V naší galerii se můžete podívat, jak nevšedně mohou v moderní domácnosti působit menší vrata jako vystřižená z nějaké tovární haly nebo stodoly. Interiéry s prvky průmyslového stylu vypadají velmi atraktivně pro svůj nenáročný vzhled, přírodní charakter materiálů a textur. Když chcete vytvořit průmyslový dekor, musíte si však být přesně vědomi základních charakteristik takového stylu.

Blízko k minimalismu

Průmyslový styl v interiéru rodinného domu a bytu má blízko k minimalismu. Kombinuje nejnutnější předměty a kusy nábytku hlavně z praktického hlediska. Pohodlí je ale také důležité, i když je skryto za prvním dojmem drsnosti a jednoduchosti. Dekorací a doplňků není mnoho, a to je důvod, proč je kladen důraz na materiály a hrubě opracovaný vzhled.

Do moderního interiéru dveře v industriální podobě padnou skvěle Foto: Do moderního interiéru dveře v industriální podobě padnou skvěle, foto: Minimalisti.com

 

Působivý vzhled

Drsné textury v průmyslovém designu interiéru jsou tak nápadné, až vyzařují určitou krásu. Často nechybí cihlová zeď, kamenné obklady, a dokonce ani betonové stěny. Populární jsou rovněž ocelové konstrukce, vestavěné stropní trámy, trubky, dřevěné nebo natřené podlahy. To vše dodává místnostem působivý industriální a v mnohém i znatelný retro vzhled. Průmyslová vrata pak v sobě dokonale snoubí potřebný architektonický i dekorativní prvek správného industriálně laděného interiéru. 

Tady se podívejte na názorné ukázky, jak si pohrát s prvky instustriálního stylu v interiéru:

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Žádné načančané přeplácanosti. Tady vládne muž Foto:

Syrový loft z továrny na sušenky

Továrna na sušenky National Biscuit Company v oblasti West Loop na předměstí Chicaga má novou funkci. Dvoupodlažní loft situovaný ve vrchním patře této průmyslové budovy...

Článek

Převaha pečlivě rozestavěných uměleckých zvláštností bez praktického využití nabízí otázku, jak asi tento prostor vypadá v reálném životě Foto:

Z bývalé obilnice vznikl osobitý loft uprostřed Amsterodamu

Příčky v tomto amsterodamském loftu neexistují. Jenom závěsy. Stačilo by vám to?

Článek

Článek

Článek

Několik super vychytávek pro vás Foto:

15 triků, díky kterým přežijete, i když máte ultramalý byt

Každý bojuje s časem, všichni ho máme neustále nedostatek.

reklama