reklama

INSPIRACE: Nádherné podzimní dekorace pro váš domov. Vytvořte si je za pár minut

Úžasná dekorace. Foto: Úžasná dekorace.Foto: Pinterest.com

Dny se začínají krátit, slunce už dávno tak nehřeje a podzim se nezadržitelně blíží. Pokud tohle období nepatří k vašim nejoblíbenějším, zkuste na něj vyzrát! Vyrobte si krásné podzimní dekorace, které ozdobí domov, potěší vaše oči a zaženou každý splín.

Podzimní věnec

Už dávno jsou pryč doby, kdy se věnce zdobily a věšely na dveře jen před vánočními svátky. Dnes jsou moderní v každém ročním období, a vy se můžete při jejich výrobě náležitě kreativně vyřádit. A že bydlíte v bytě, kde váš skvost na dveřích skoro nikdo neuvidí? Nezoufejte, věncem můžete ozdobit třeba i jídelní stůl. A jak na něj? V květinářství nebo obchodě s hobby potřebami si kupte polystyrenový nebo kruh na věnec. Pak vezměte staré noviny, nastříhejte je na menší čtverce a stočte je do kornoutu. Můžete je slepit, nebo sešít sešívačkou tak, aby se nerozpadly. Jejich špičku pak ohněte začněte je jeden po druhém lepit na kruh. Postupujte od jeho vnější části k vnitřní a lepte je těsně vedle sebe. Až jimi bude kruh pokrytý, vložte do některých kornoutů čerstvě opadané barevné listí. Podzim vás už nerozhodí!

Podzimní věnec. Foto: Foto: inspirationsbyd.blogspot.cz

Dekorace na stůl

Čekáte návštěvu a chcete, aby všechno bylo perfektní? Vsaďte na jednoduchou dekoraci, která krásně ozdobí stůl nebo komodu. Pokud nemáte zahradu s vlastními zásobami, vyrazte na podzimní výlet a nasbírejte si suché květiny nebo si je pořiďte v obchodě s hobby potřebami. Dnes už jsou naštěstí běžně k dostání. Zahrajte si na aranžéry a vytvořte z nich jednoduchou kytici, kterou položte na stůl. Přidejte obyčejnou mísu, do které vložte světýlka na baterky a několik malých umělých dýní. Pokud je nemáte, vystačíte si i s barevným listím, kaštany, ořechy nebo třeba čerstvými šípky. Celý stůl se tak dokonale rozzáří.

Podzimní dekorace oživí váš stůl. Foto: Foto: jojotastic.com

Svíčky z dýní

Dalším skvělým nápadem, jak rozsvítit domov v chmurných dnech, je pomocí třpytivých svíček z dýní. Možná si říkáte, že je jednodušší si jich pár obyčejných koupit, ale věřte nám, že tyhle kousky nadělají mnohem víc parády! Vyrazte na trh pro menší dýně a doma jim odkrojte vršek. Pečlivě je vydlabejte. Pokud schováváte zbytky starých svíček, které je vám líto vyhodit, tím lépe pro vás. Rozehřejte je ve vodní lázni a knoty vyhoďte. Do připravených dýní vložte nové knoty a zalijte je rozpuštěným voskem. Knoty přivažte na špejli a položte ji na vršek dýně tak, aby zůstaly rovné a uprostřed. Vosk bohatě zasypte třpytivými glitry. Po ztuhnutí vosku naaranžujte dýně třeba na okenní parapet a zapalte. Váš domov báječně rozsvítí a dokonale provoní.

Svíčky z dýní. Foto: Foto: adventures-in-making.com

(mab)

Další články:

Článek

Originální betonové květináče. Foto:

DIY: Vyrobte si originální betonový květináč ze starého ručníku

Máte rádi pěkné originální věci? Přejete si vaši domácnost něčím okořenit? Tento domácí výrobek vás nebude stát mnoho sil ani peněz a přesto vlastníma rukama vykouzlíte...

Článek

Proměňte svůj domov! Foto:

NÁVOD: Jak hravě proměnit váš byt, aniž byste utratili jedinou korunu

Zdá se vám, že váš byt za ty roky už ztratil všechnu šťávu? Jeho interiér už vás nudí a pociťujete, že by to chtělo změnu, ale nemáte na ni momentálně finanční prostředky?...

Článek

Originální věšák. Foto:

GALERIE: Vyrobte si designový věšák z obyčejných větví. Takhle nádherně vypadá

Za designové kousky nemusíte platit obrovské sumy peněz. Stylový věšák na kabáty si můžete vyrobit například jen z obyčejných suchých větví! Vypadá to skvěle.

reklama