reklama

Inspirace tropickou džunglí: Vsaďte na květiny, vzory a pestré barvy

Inspirujte se džunglí! Foto: Inspirujte se džunglí!Foto: Quick-Step

Vrátit se z pestré dovolené v tropech do svého šedivého domova může být velmi depresivní. Zažeňte nudu a nostalgii zavčas a přeměňte svůj domov v tropický ráj, kde se budete cítit znovu jako v plážovém resortu.

Zpěv ptáků, zahrady poseté barevnými květy a exotické kraje – touhu po svém vlastním ostrůvku zeleně v sobě neseme všichni. Návrat pokojových květin sice začal již s módou kaktusů, ale teprve v roce 2016 nastal ten pravý boom rostlin, které od té doby v nebývalém množství osidlují naše interiéry.

Utečme tedy na chvíli z betonové džungle a nechejme našimi domovy prorůstat džungli skutečnou. Pokojová zahrádka může být nekonečně rozmanitá – od zavěšených rostlin a palem až po kapradí a tropické vzory v interiéru. Jak si zařídit domov podle džungle? Inspirujte se.

Tapety s rostlinnými motivy

Husté tropické vzory nebo třeba minimalistické abstraktní lesy na nábytku a příslušenství žijí navzdory všem trendům. Dokonce ani křiklavé květinové tapety se již nepovažují za staromódní nebo kýčovité – naopak, krásně zapadají do nynější tropické módy. Polepíte-li si doma třeba jenom jedinou stěnu tapetou s hravým rostlinným vzorem, můžete si tak vytvořit kousek nefalšované džungle. Rafinovanější detaily se vracejí ve formě starožitných kousků, jako jsou staré přírodopisné knihy, velké láhve z barevného skla či patinovaný dřevěný nábytek.

Tropická tapeta rozzáří váš domov. Foto: Tropická tapeta rozzáří váš domov. Foto: Quick-Step

Botanika všech tvarů a velikostí

Inspirace tropickou džunglí by nebyla úplná bez několika skutečných rostlin. Nebojte se přitom zajít nad rámec jedné pokojové květiny někde v koutě. Chcete-li mít doma něco opravdového, můžete si vybrat z mnoha tropických druhů – exotické rostliny jsou dnes k dostání i v těch nejmenších květinářstvích. Nebuďte troškaři a klidně si pořiďte skutečnou palmu nebo si nechejte celou stěnu porůst břečťanem. Anebo se obklopte šarmem rostlin „malých, ale dokonalých“: co třeba plovoucí rostliny v průhledných vázách, sbírka miniaturních kaktusů nebo pokojová bylinková zahrádka? Začleníte-li rostliny do výzdoby svého domova, dodáte mu tak zaručeně na svěžesti. Nejenže do vašeho příbytku vnesou letní náladu, ale kromě toho ještě čistí vzduch. To přece zní jako dokonalá výhra!

Návrat ke kořenům

Netřeba dodávat, že džunglová móda znamená také návrat ke kořenům ve všech myslitelných významech – tedy i návrat k materiálům jako ratan, tropická dřeva, korek, len a bambus. Jinými slovy se jedná o návrat k základům a k materiálům z přírodních zdrojů. Je-li však vaší parketou spíše luxus, projdou vám i materiály jako kůže a mramor. Jedním plynulým tahem tak můžeme přejít od přírodní krásy těchto materiálů k samotným základům našich domovů: podlahovým krytinám. Chcete-li vyvolat dojem tepla, zvolte podlahu s přirozeným vzhledem. Nic nepřekoná autentickou strukturu pravé dřevěné podlahy. Naštěstí pro ty, co odrazuje náročnější údržba přírodních podlahovin, však na trhu existuje široká škála imitací.

Další články:

 

Článek

Nádherný obývací pokoj. Foto:

INSPIRACE: Milujete Itálii? Zařiďte si interiér v toskánském stylu a pusťte si domů slunce

Zabydlela se vám doma nuda a vy tak voláte po útulné proměně, která vás zahřeje na srdci? Oblečte příbytek po vzoru prosluněného Toskánska a naordinujte si tak permanentní...

Článek

Jídelny plné světla Foto:

INSPIRACE: 10x jídelny plné světla a energie. Ve které by vám nejvíc chutnalo?

Čas strávený v jídelně je pro nás doslova životně důležitý - stravujeme se zde, setkáváme se s našimi blízkými, začínáme zde každý nový den snídaní. Podívejte se na ty...

Článek

Regál Superhero tureckého průmyslového designéra Buraka Doğana inspirovaný logem Supermana Foto:

GALERIE: Designér navrhl úžasné police inspirované superhrdiny. Vypadají naprosto skvěle

Za tyto police by se nestyděl Kapitán Amerika, Wonder Woman ani Superman. Jsou inspirované právě oblíbenými superhrdiny! A vypadají skvěle.

reklama