reklama

Útulné bydlení v betonu

Příjemná šedivá podlaha je také z vyhlazeného betonu.  Foto: Příjemná šedivá podlaha je také z vyhlazeného betonu. Foto: Trendecoratin.com

Každý stavební materiál s sebou nese nejen důležité konstrukční vlastnosti, ale také určitou dávku estetické hodnoty. Podíváme-li se z tohoto pohledu na beton, pak bude mít třeba ve srovnání s dřevem jen malou šanci okouzlit. To ale jen na první pohled!

V naší fotogalerii naleznete spoustu důkazů, že když to architekt s betonem umí, vytvoří velmi příjemné a zajímavé obydlí. Překvapivě tak popře názor, že ta ošklivá šedivá hmota se hodí leda tak do základů budov a na mosty.

Stavební materiály jako např. dřevo, kámen a cihly jsou jistě v něčem zajímavější. Jenže beton má také své přednosti. Můžete si jej vytvarovat do tvaru, který se vám právě hodí a ještě je pevný a leccos unese. Své o tom věděli už staří Římané!

Díky své vynalézavosti využili antičtí stavebníci při výrobě svého betonu místo dnešního cementu tehdy dostupný sopečný produkt s podobnými vlastnostmi. Mohli tak vybudovat fascinující architektonické skvosty, jakou je třeba dodnes udivující obrovitá kupole Pantheonu v Římě!

Díky malým kamínkům, které drží pohromadě cementové pojidlo, se lze i v koupelně cítit, jako by byla vykutána a vyhlazena někde ve skále.  Foto: Díky malým kamínkům, které drží pohromadě cementové pojidlo, se lze i v koupelně cítit, jako by byla vykutána a vyhlazena někde ve skále. Foto: Imgarcade.com

Ani vy se nemusíte bát nechat někde třeba betonovou stěnu či strop odhalené. Když je beton pěkně vyhlazený anebo jej zkombinujete třeba se dřevem, pak uvidíte, jak zajímavé prostředí vytvoříte. Třeba právě tak nevšední, jako se podařilo stavebníkům a designérům ve stavbách v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Stoly, sedáky, květináče, ale i lampy, svícny a další dekorační předměty z betonu můžete nejenom koupit, ale docela jednoduše i vytvořit Foto:

Objevte kouzlo betonu. Originální betonové doplňky si můžete koupit, ale i vyrobit

Beton je levný a dobře zpracovatelný materiál. Lidé si jej většinou spojují s hrubými stavebními konstrukcemi, ale je to i skvělý pomocník na poli designu a DIY projektů....

Článek

Jde o velký dům, a tak i kuchyň s jídelnou musí být rozlehlá Foto:

Souboj dřeva a betonu: Moderní pohled londýnských designérů na vybavení domácnosti

Vybíráte si nové bydlení a už jste prošli několik ukázkových domů? Pozveme vás do dalšího. U nás byste ho ale hledali marně, je v západním Londýně.

 

Článek

Za zrezivělými dveřmi je obývací místnost a ložnice v jednom Foto:

Co takhle dovolená v bunkru z 2. světové války?

Rekreační sídlo zřízené ve válečném bunkru si získává přízeň betonovými zdmi a spartánským vybavením.

Článek

Na první pohled se může jevit jako betonové monstrum. Villa F je ale omítnutá a ze dřeva Foto:

Betonové monstrum? Lehká dřevostavba! Vila na Rhodu klame tělem

Vila F na řeckém ostrově Rhodos je vše jiné než necitlivě vsazený betonový kvádr.

 


reklama