reklama

INSPIRACE: Vintage kuchyně dýchají teplem

Tady už nikdo nepochybuje, že se ocitl v moderním prostředí. Ovšem citlivě připomínajícím vše, co dřívější období ozdobného i účelného dokázalo do prostoru kuchyně včlenit. Foto: Tady už nikdo nepochybuje, že se ocitl v moderním prostředí. Ovšem citlivě připomínajícím vše, co dřívější období ozdobného i účelného dokázalo do prostoru kuchyně včlenit.Foto: Dercoholic.org

Vzpomínáte, jak to vonělo u babičky v kuchyni? Kde jsou ty časy, že? I když se nedají vrátit, můžete si je připomenout třeba tím, že si kuchyň zařídíte trochu postaru. Dnes se takovému stylu říká vintage nebo někdy shabby chic. Netušíte přesně, co se za tím skrývá? Mrkněte se do naší galerie.

Jestli se už teď obáváte, jak nemožně starý a ušmudlaný nábytek budete muset hledat někde na smetišti, nebo alespoň trochu slušnější v bazaru, hned vás uklidníme. Dnes už se takový staře vypadající nábytek vyrábí. Může v sobě ukrývat všechny vymoženosti toho nového jako například dojezdy a snadné otevírání, a přitom jeho povrch bude působit, jako by jej už nahlodal zub času.

Pro vás, kteří rádi spojujete staré s novým, by mohla být naše galerie také inspirativní. Můžete spojovat odlišný tvar nábytku a třeba jej natřít stejnou barvou. Případně kuchyňský ostrůvek využijete částečně jako bar a naskládáte k němu různé vyšší židle. Je spousta možností.

Zajímavé spojení modré a hnědé barvy. A všimněte si květin, jak dodávají prostoru příjemný ráz.  Foto: Zajímavé spojení modré a hnědé barvy. A všimněte si květin, jak dodávají prostoru příjemný ráz. Foto: qdlake.com

Základem ale vždy je, aby se vám vaše kuchyně líbila, cítili jste se v ní útulně a aby byla účelná. Nezapomeňte, že je dobré lednici, dřez a plotnu mít na dosah, abyste nemuseli lítat z jednoho konce místnosti na druhý. Jak se to povedlo designérům kuchyní v galerii, posuďte sami.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Bambus tvrdostí předčí dub. A je-li nutno povrch renovovat, i podlaha vyrobená z bambusových lamel umožňuje několikanásobné přebroušení. Foto:

Sedm druhů podlah do kuchyně. Přehled plusů a minusů

Podle čeho vybírat podlahu do kuchyně?

Článek

Přibyly květiny, ale jinak je pokoj stený jako po odchodu našeho týmu Foto:

Před a po: Srovnejte si proměnu kuchyně a obýváku v domě u Mělníku

Vlaďka při vstupu do nového domova brečí, dcera Nicola ji zdatně sekunduje, Jindřich je šťastný, kolik práce ušetřil. Jak se povedla proměna u Mělníka v pořadu Jak se...

Článek

Autorkou realizace je Zuzana Schubertová Foto:

Kontrastní kuchyně v bytě s africkým nábojem

Zveme vás na prohlídku kuchyně do starého domu v centru Prahy.


reklama