reklama

Jak si vyrobit vlastní stylové etikety na sklenice

Stylové nálepky Foto: Stylové nálepkyFoto: archiv Prima Living

Můžete použít bílé nalepovácí štítky a jednoduše je popsat. I to splní svůj praktický účel, ale ne vždy do bude krásné. Pokud chcete, aby vaše sklenice měly šmrnc, vyrobte si transparentní popisky. Nepotřebujete nic drahého, vše najdete doma.

Různých štítků i nálepek na sklenice na trhu koupíte mraky. Krásně stylově třeba vypadají černé štítky z tabulové barvy, které popíšete křídou nebo bílou barvou. Dostanete různě dekorované visačky a polepky. Ovšem cena je často dost vysoká, sada 25 kousků může stát i 250 Kč. Na komunitních zájmových webech je sice dostanete i za pětinu ceny, nejlevněji ovšem takové popisky vyjdou, pokud si je vyrobíte. Níže na videu najdete návod, jak si vyrobit popisky transparentní.

Budete potřebovat:
transparentní lepicí pásku
papír s textem
misku s vodou
nůžky
minci

Vytiskněte si na obyčejný papír popisky. Pravěpodobně je vytisknete černě, ale můžete zvolit i jinou barvu. Použijte laserovou tiskárnu, z inkoustové se nápis rozpíjí. Pokud umíte hezky psát, napište si popisky rukou permanentní fixou a nemusíte řešit tiskárnu.

Postup:
Popisky přelepte páskou, mincí několikrát dobře přejeďte, aby páska dobře přilnula a vystřihněte. Na minutu dejte do misky s vodou a pak odrolte papír. A už jen aplikujte. Podívejte se na video, jak je to jednoduché:

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jednoduché ostření nůžek  Foto:

Jak si rychle a jednoduše nabrousit nůžky

Tupé nůžky jsou za trest.

Článek

Mramorovaný hrneček Foto:

Vyrobte si originální mramorovaný hrnek díky lakům na nehty

Misečka na šperky, hrneček, talířek – obyčejný bílý porcelán lze jednoduše zkrášlit.

Článek

Osvěžovač vzduchu z pemprsek vydrží vonět několik týdnů. Foto:

VIDEO: Jak na unikátní osvěžovač vzduchu z pemprsek

Neuvěříte, dokud to nezkusíte. Z běžné jednorázové dětské plenky si lze v pár jednoduchých krocích vyrobit voňavý a vzhledný osvěžovač vzduchu. Mrkněte na VIDEOnávod.


reklama