reklama

Jak to vypadá měsíc po rekonstrukci u Mělníka? Kolik zhubla paní Vlaďka?

U jídelního stolu teď rodina tráví hodně času Foto: U jídelního stolu teď rodina tráví hodně časuFoto: Jindra Kodíček

Vlaďku s dcerou Nicolou jsme zastihli v kuchyni, kterou si nemohly vynachválit. Bylo brzké odpoeldne, a tak byl Jindřich ještě v práci.

V tomto dílu pořadu Jak se staví sen jsme proměňovali domov rodiny Vlaďky a Jindřicha. Při převzetí domu byli nadšení, ženské části domácnosti tekly slzy, tak nás zajímalo, jak se jim bydlí po měsíci od proměny. Jak se udržuje bílá barva, jestli budou něco měnit, jaké mají další plány?

Zastihli jsme je ve stejném nadšení, v jakém byli, když svůj nový domov viděli poprvé. "Mně se změnil nejen dům, ale celý život," nemohla se ani po měsíci pořád vzpamatovat Vlaďka s tím, že díky proměně dostala deset let života. "My jsme vždycky každou korunu investovali do domu, zvažovali, že pojedeme na dovolenou, ale všechno jsme vždycky pak přepočítali na to, kolik by se za to dalo koupit materiálu," vysvětluje Vlaďka, proč dosud dům neměli hotový, ale ani nedělali nic jiného, než že žili rekonstrukcí. "Vždy v zimě jsme dům prodávali, říkali si, že půjdeme do garsonky do paneláku, pak začalo jaro, sedli jsme si ven a říkali jsme, ale co bysme v tom paneláku dělali," říká. Takže tím, že se nyní podařilo zrekonstruovat velkou část domu během pěti dní, spadlo z ní velké břímě. A nejen z ní, ale i z přítele Jindřicha. "Teď se těší domů, předtím se mu kolikrát nechtělo, protože když přišel domů, všude viděl práci. Najednou se to mezi námi uvolnilo, máme chuť plánovat i jiné věci," říká Vlaďka.

Podívejte se na video, jak to u nich teď vypadá, jak moc si toho změnili. Na závěr se dozvíte, jaké mají teď Vlaďka s Jindřichem plány, zda budou pokračovat v rekonstrukci, nebo si odpočinou. 

Vše si můžete ještě projít na fotkách. Je zajímavé, že vlastně jen doplnili záclonky, květiny, drobnůstky, ale jinak v podstatě podobně jako dvě rodiny předtím, kterým jsme měnili domov, nechali vše tak, jak to udělali designéři.

Určitě vás také zajímá, zda se začala měnit i Vlaďka, když na závěr pořadu mluvila o tom, že to je velká životní změna. "Mně se tak uvolnily ruce, já mám takovou radost, že ani nevím jak, ale už jsem zhubla 3 kila. A začala jsem najednou dělat věci, které jsem dosud nedělala. Ráno mám vždycky chvíli pro sebe, kdy jsem sama doma, tak si pustím hudbu a tančím si u toho – máme teď v obýváku spoustu místa, a pak cvičím na stroji, denně dělám 30 sklapovaček. Začala jsem chodit na procházky, dokonce jsem sama jela do Prahy, což bych dřív nikdy neudělala, a ušla jsem 10 kilometrů. Já z toho měla takovou radost," rozplývá se Vlaďka.

Anketa

Jak se vám líbí proměna domu u Mělníku?

Vše o pořadu najdete na stránce Jak se staví sen.

Inspirovali jsme vás? Spočítejte si, kolik by vás stála rekonstrukce?

Pořad můžete sledovat vždy v sobotu v 17.35 na Primě. Po odvysílání ho najdete na Prima Play.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Přibyly květiny, ale jinak je pokoj stený jako po odchodu našeho týmu Foto:

Před a po: Srovnejte si proměnu kuchyně a obýváku v domě u Mělníku

Vlaďka při vstupu do nového domova brečí, dcera Nicola ji zdatně sekunduje, Jindřich je šťastný, kolik práce ušetřil. Jak se povedla proměna u Mělníka v pořadu Jak se...

Článek

Přejděme do obýváku. Designéři museli řešit vlastní stavbu, stěny měly jen hrubou omítku, na podlaze byl na betonu položený koberec, spáry v něm vykrývaly noviny Foto:

Kolik stála proměna domu Vlaďky a Jindřicha? Plus použité materiály

Přinášíme přehled použitých materiálů a výrobků.

Článek

Kdo s koho?  Foto:

Ze zákulisí snu: Designérka Martina blbne jak malá holka, Lukáš ji pěkně rozdováděl

Ne všechno se samozřejmě vešlo do televize, podívejte se na záběry, které jsme nevysílali.

Článek

Vladimíra se svým přtelem a dcerou Foto:

Rodinka od Mělníka - Další odvážlivci, kterým plníme jejich sny

Po deseti letech rekonstrukcí potřebuje tahle rodina vlít novou krev do svého rodinného života. Sledujte už v sobotu 21. března v 17.35 na Primě.

Článek

Lukáš Lipert pracuje v týmu s Martinou Pištělákovou Foto:

Jak vidí proměnu u Mělníka designéři Martina a Lukáš?

Proměnu obýváku a kuchyně s jídelnou pro Vlaďku a Jindřicha navrhli designéři Martina Pištěláková a Ing. arch. Lukáš Lipert.


reklama