reklama

Jak vypadá byt měsíc od proměny v pořadu Jak se staví sen? A kouří se v kuchyni?

Ale je vidět, že se rodina snaží povrch nezavalit věcmi Foto: Ale je vidět, že se rodina snaží povrch nezavalit věcmiFoto: FTV Prima

"Je to krásné, ale chybí nám úložné prostory. A pračka v kuchyni nás zaskočila," říká Lucie Kušnierová, která svou rodinu do pořadu Jak se staví sen přihlásila.

Za designéry se zaklaply dveře a co teď? Zůstane byt proměněný v pořadu Jak se staví sen stylově čistý?

Taky si vždycky říkáte, fajn teď po proměně vypadá byt krásně, ale jak to bude, až se v něm začne doopravdy žít? Tak jsme se ke Kušnierovým vypravili o měsíc později, protože proměna se odehrávala na přelomu ledna a února. A musíme konstatovat: Byt je v podstatě v takovém stavu, v jakém ho designéři opustili. Přibyly samozřejmě drobnosti jako jsou vázičky, sošky, deka na gauči, šťáva a jar v kuchyni. Z nábytku se vrátila jen skříňka s papouškem. 

Jak se v něm Kušnierovým žije? Vyzpovídali jsme dceru Lucii, která byla iniciátorkou proměny: "Moc se nám to líbí, máme víc prostoru, ale máme málo úložných prostorů, nemáme třeba kam dát ručníky, ložní prádlo, takže si budeme muset dokoupit nějakou skříňku, abychom si měli kam dát věci," říká Lucie s tím, že budou muset samozřejmě vyřešit, aby ladila k novému nábytku. Řešením by podle Lucie bylo i to, kdyby tatínek truhlář nějakou skříňku vyrobil. Není divu, že teď Kušnierovi řeší úložné prostory, původně měli v obýváku velkou stěnu a ještě v rohu vedle sedačky skříňku a teď jim zůstala jen jedna skříňka pod televizí. A i když řadu věcí vyhodili, přesto jim zůstávají důležité věci: "Musíme pořídit skříňku, kam by si dával brácha věci a také rodiče svoje dokumenty," upřesňuje Lucie s tím, že v obýváku přibude i nějaká ta polička, aby tam mohli dát nějakou vázu.

Inspirovali jsme vás? Zvažujete, že půjdete taky do rekonstrukce nebo koupě nového bytu? Spočítejte si, kolik by vás to stálo.

Podobně i v kuchyni asi ještě nějaká ta skříňka přibude - "Předtím jsme toho měli opravdu spoustu a nečekali jsme, že budeme mít pračku v kuchyni, to byla taková trošku čára přes rozpočet, pračka tam zabere místo," říká Lucie. To vyplývá z toho, že i když se nerekonstruovala koupelna, designéři v další fázi navrhují předělat bytové jádro a tak již dopředu řešili to, že koupelna je velmi malá.

A jak to je s parohy? "To se dávat zpátky nebude, táta si sem dal jen pár trofejí, které má hodně cenné, ostatní, tak tři čtvrtiny toho si uklidil do sklepa. Tatínek se už s tím smířil."

A jak je to s kouřením? Vzpomínáte, designérka Kamila šla do proměny jen pod podmínkou, že se v bytě kouřit nebude, jinak by to byla zbytečná práce. "V bytě už nekouříme, chodíme na balkon," má pro nás dobrou zprávu Lucie. Tak kdyby jenom to, tak to už je hodně pozitivní efekt, který do života Kušnierových vnesla naše proměna. Ale to není jediné – bez nás by se asi nikdy tak razantní proměna neodehrála:

"Byt byl už hodně tmavý, já jsem v tom vyrostla, nebylo to špatné, už toho ale bylo moc. Avšak  bez pořadu bychom tátu k tomu nikdy nedonutili, to by šlo jedním uchem sem a druhým tam. Takhle prostě musel, ale i on je spokojený a vnímá, že ten byt působí jinak," říká Lucie. A jak to má maminka s myčkou? Pamatujete, jak nevěřila vlastním očím? "Už se s ní naučila, když je nastavený pořád jen jeden program, tak to zvládá," říká Lucie.

Článek

Z kuchyně je nyní krásný pohled do obýváku Foto:

Kolik stála proměna bytu Kušnierových plus použité materiály

Přinášíme přehled použitých materiálů a výrobků.

Článek

ŽLutá, hnědá a krémová se opakují v celé obytné části Foto:

Sbírka přeřeků aneb Scény, které jsme museli při natáčení Jak se staví sen opakovat

I zkušený moderátor potřebuje jet některé scény na několikrát. A co teprve designér?

Článek

Ing. arch. Kamila Douděrová a Ing. František Kobližka Foto:

Jak vidí proměnu designéři František a Kamila?

Proměnit byt za pět dní, to je pěkná výzva.

Anketa

Jak se vám líbí proměna bytu Kušnierových?

Vše o pořadu Jak se staví sen najdete ZDE.

Pořad můžete sledovat vždy v sobotu v 17.35 na Primě. Po odvysílání ho najdete zdarma na Prima Play.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Rodina spolu s moderátorkou Laďkou Něrgešovou (uprostřed) a designéry Kamilou Douděrovou (zcela vlevo) a Františkem Kobližkou (vzadu vlevo) Foto:

Profil rodiny Kušnierových. První odvážlivci, kterým se snad splní Sen

První proměna, na kterou se můžete těšit už zítra, tedy 7. března od 17.35 na Primě, změní bydlení a snad i život rodině Kušnierových.

Článek

Rodina se stěhuje do nového... Foto:

Jak financovat bydlení? Hypotéka vs. stavební spoření: Výhody a nevýhody

Plánujete koupit nebo rekonstruovat bydlení, ale chybí vám peníze? Možná zvažujete financování pomocí stavebního spoření nebo hypotéky. Jaký způsob zvolit? Sepsali jsme...


reklama