reklama

Jak zabalit dětem sešity, aby se hned neroztrhaly obaly? Poradí Receptář

Zase začíná škola Foto: Zase začíná školaFoto: Thinkstock

Škola klepe na dveře.

Se začátkem září čeká na rodiče hektičtější období. Nakoupit všechny školní pomůcky, dát dohromady cvičební úbor, kufřík na výtvarku, zaplatit obědy, sladit všechny kroužky. A také obalit sešity a učebnice. Kdo má děti, tak ví, že to kolikrát znamená večer sedět, nakoupené obaly různě zakládat, aby neplandaly kolem atypické knížky nebo naopak dostat téměř srdeční infarkt, protože sešit je o tři milimetry vyšší než obal a prostě se tam zaboha nenarve.

A nejhorší je, že jak jsou obaly tenké a děti živé, kolikrát je obal za pár týdnů rozedraný. Zkuste si proto obaly vyrobit sami. Není to nic složité, dáte je dohromady dřív, než vystojíte frontu v papírnictví. Už předem si můžete koupit polyethylenovou fólii o síle 0,09 milimetrů. Podívejte se na video na ukázku, celý postup a co vše budete potřebovat, se dozvíte v neděli ve 12:20 v poradu Receptář prima nápadů na Primě.


Mohlo by vás zajímat:

Článek

A můžeme jít do školky! Foto: Lucie Kořistová

NÁVOD: Jak vyrobit kapsář do školky

Míří-li vaše dítě v září poprvé do školky, bude potřebovat kapsář na ramínko, do kterého si bude ukládat náhradní oblečení a další drobnůstky.

Článek

Pro menší děti jsou lepší tlumené, pastelové odstíny Foto: ikea

Nastartujte děti do školy novou barvou pokojíčku. Která je ideální?

Dopřejte svému dítěti příjemnou změnu a nechte ho odstartovat školní rok ve zbrusu nově barevném pokoji.

Článek

Rodiče nastávajících prvňáků řeší nelehký úkol: na klidném a dobře osvětleném místě vybudovat dětský pracovní kout, který se neokouká a neztratí svou funkčnost ani za deset let. Foto: thinkstockphotos.com

Připravujeme pracovní kout pro prvňáka. Kolik to bude stát?

Máte už pro svého prvňáčka vše potřebné?

reklama