reklama

Japonci „zahnízdili“ v rákosovém baru

Japonci pijí spíše střídmě. To je dobrý předpoklad pro dlouhou životnost křehkých stěn Foto: Japonci pijí spíše střídmě. To je dobrý předpoklad pro dlouhou životnost křehkých stěnFoto: Naodža Matsumoto

Netradiční stavbu vymysleli studenti.

Tento bar se jmenuje Joši a je celý z rákosu. Jeho jedinečnou podobu mu vtiskli studenti z Univerzity Seyan zaměřené na umění a design. V kurzu zaměřeném na prostorový design s tímto materiálem pracují běžně. Designér Naodža Matsumoto ojedinělou konstrukci původně navrhl pro univerzitní slavnost, kde sloužila jako prodejní stánek.

Při letmém pohledu se může zdát, že je každé stéblo rákosu přivázané zvlášť. To je ale pravda jen zčásti. Designér nejprve připravil šest panelů, z nichž čtyři připadly na stěny a dvě na střechu. Bar následně složil jako stavebnici. Konstrukce z panelů pospojovaných prostým zaháknutím stébel jednoho o druhé, je nejen pozoruhodná, ale i stabilní. Joši bar má sedlovou střechu, aby se hodil k okolním domům.

Jakkoli tento stavební postup vypadá složitě a nákladně, opak je pravdou – za několik dnů bylo hotovo. Nejpracnější je svazování jednotlivých stébel. Jakmile jsou ale zmíněné panely hotové, zvládne stavbu každý. Velmi snadno lze tuto věc i rozebrat a odvézt jinam.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Cabin Foto:

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Bydlení na stromech slaví ve světě úspěch. Ve Švédsku tento nápad dotáhli ještě dál. V borovém lese vybudovali rovnou celý hotel.

Článek

Článek

Na party pozvěte jenom slušně vychované psy, předejdete tak zbytečným šarvátkám Foto:

Milujete večírky? Uspořádejte psí mejdan

Uvažujete o tom, že pozvete přátele na zahradní party? Zapomeňte na grilování, tím už dneska nikoho neohromíte. Buďte originální, zkuste psí večírek podle našeho manuálu.

reklama