reklama

Je libo zubní protézu nebo dinosaura? Nápaditá tvořítka na led

Ochlaďte se s úsměvem! Foto: Ochlaďte se s úsměvem!Foto: Thinkstock/archiv

Nápadité ochlazení s kreativními tvořítky na led.

Léto budiž pochváleno. Jenže s příjemným hřejivým počasím se v nás ozývá i touha občas se alespoň trochu zchladit. Rádi se uvelebíme někde ve stínu, hupsneme do vody a s oblibou také saháme po studených nápojích. A když samy o sobě dostatečně chladné nejsou, sypeme do nich led, a ten může mít opravdu neuvěřitelné tvary!

Chladivý účinek zmrzlé vody dokáže ze zteplalého nápoje vykouzlit dokonalé letní potěšení. Můžeme si tak připravit skvělý chladný čaj, nejlépe bylinkový, či ovocný, nebo z teplé kávy vykouzlit osvěžující kávu ledovou, či dokonce s použitím mixéru mrazivé frappé. Pár ledových kousků v limonádě nebo minerálce také dokáže příjemně nabudit horkem zmožený organismus. A když je ještě cinkající led ve skleničce vtipně vytvarovaný, přidá na veselé náladě.

Pro milovníky záhad a dálek jsou tu ledové sochy moai z Velikonočního ostrova Foto: Hardwaresphere.comPro milovníky záhad a dálek jsou tu ledové sochy moai z Velikonočního ostrovaFoto: Hardwaresphere.com

Obyčejná kostka ledu sice na své lákavosti neztrácí dodnes, s překotným vývojem různých druhů materiálů v min. století si ale dnes už můžeme ve svých nápojích dopřát opravdu mnohem více zajímavějších tvarů. S tvořítky na led si zkrátka kreativní designéři skvěle pohrávají. Co si třeba zkusit vhodit do sklenice plovoucí kru s ledním medvědem, nebo sirupem obarvenou pravěkou obludu? Můžete také při pití narazit na krásné prsteny, diamanty, mořské potvory, nebo i nábojnice. Pro milovníky likérů se nabízejí dokonce celé mini panáky z ledu, pro děti zas postavičky z jejich oblíbených filmů. A kdo není moc na okrasu ale na praktičnost, pak jistě ocení tvořítko na led v podobě hrocha, nebo ve tvaru vzdáleně připomínající injekční stříkačku.

Když budeme pozorní a budeme dodržovat jednoduché zásady, kdy chladivý nápoj pozřít, pak si z chvilky, kdy budeme hasit žízeň, můžeme udělat nápadité potěšení. Tento fakt může pomoci třeba u našich potomků. Znáte to, když jsou něčím zaujati, tak každá pobídka k tomu, aby se napili, je pro ně velká „otrava“.

Až budete pátrat po nějaké zvláštnosti, která obohatí vaši letní párty, zkuste se inspirovat třeba naší galerií tvořítek na led.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Na party pozvěte jenom slušně vychované psy, předejdete tak zbytečným šarvátkám Foto: Whiskersresort.com

Milujete večírky? Uspořádejte psí mejdan

Uvažujete o tom, že pozvete přátele na zahradní party? Zapomeňte na grilování, tím už dneska nikoho neohromíte. Buďte originální, zkuste psí večírek podle našeho manuálu.

Článek

Spočiňte Foto: Profi-slunecniky.cz

Vedra přicházejí. Přehlídka sexy slunečníků

O víkendu budou tropy. Pořiďte si slunečník.

Článek

Malé děti se nemusíte bát pustit k ventilátoru Foto: Amazon.com

Superchládek! Pořiďte si bezvrtulový větrák a budete ho mít

A zase to vedro! Člověku není pomoci – v létě je mu někdy horko až příliš, v zimě se to samé zas děje s chladem.

reklama