reklama

To je psí život: Připravte Alíkovi na jaro dokonalou psí boudu snů

Zařiďte svému mazlíčkovi dokonalou boudu! Foto: Zařiďte svému mazlíčkovi dokonalou boudu!Foto: istock.com

Zimě odzvonilo a není důvod, proč by nemohl být konečně venku, místo na vašem gauči. Ano mluvíme, o psovi! Ale aby jste snesli jeho psí oči, až ho budete vykazovat ven, pořiďte mu boudu snů!

Mrazy se už asi nevrátí a váš pejsek potřebuje trochu víc psího života. K tomu neodmyslitelně patří bouda. Pokud bydlíte v paneláku, tak mu ji pořiďte alespoň na chatu, bude se cítit jako díte pod stanem. Víte, co má dokonalá psí bouda splňovat a jak mu ji můžete vyladit k dokonalosti?

Proč boudu?

V první řadě si připomeňme, proč pes boudu vůbec potřebuje! Tak abyste věděli, není to jen vesnický kolorit nebo lidský plezír, pes opravdu potřebuje mít své zateplené a chráněné obydlí. Pokud by se neměl kam bezpečně schovat, vystavujete ho mimo jiné možnému podchlazení, provázenému vleklými potížemi s močovým ústrojím. Mimo jiné to bude také místo, kde se pes bude cítit bezpečně a doma, což je důležité pro jeho psychickou pohodu.

istock-667037612 Foto: Foto: istock.com

Jakou boudu?

Můžete koupit plastovou, ale samozřejmě je lepší, přírodnější a hezčí dřevěná. Klidně si při jejím výběru vyhrajte a slaďte ji se svým domem. Může mít střechu sedlovou nebo rovnou. Šikmá střecha lépe odolá dešti, ale na prostou rovnou desku si pes může vyskočit a pozorovat okolí. Tak vybírejte podle toho, jak dobře znáte zvyky svého psa. Nezapomeňte střechu opatřit vodě odolným materiálem nebo zvolte zdravotně nezávadný kvalitní vodě odolný nátěr. Prostě jako u opravdového domu, kam nesmí zatékat.

istock-175441533 Foto:  Foto: istock.com

Co musí splňovat?

Velikost boudy se samozřejmě liší podle vzrůstu psa. Uvnitř musí být tolik místa, aby byl schopný se  postavit na všechny čtyři a otočit. Menší bouda není pohodlná, větší si ale těžko zahřeje! Proto opravdu dobře měřte, máte- li nedorostlé štěně, pak si zjistěte, jak velký bude dospělý jedinec nebo s boudou počkejte, až přiměřeně doroste.

Psí bouda by měla být rozdělena na dvě sekce. První tvoří pomyslnou předsíň a pes z ní může vykukovat ven a přitom být schovaný pod střechou. Duhou sekci tvoří „ložnice“, která je oddělená od předsíně přepážkou, díky které vzniká v ložnici závětří.

istock-157503618 Foto: Foto: istock.com

Nejlepších izolačních vlastností boudy docílíte, když pořídíte boudu dvojitou. První venkovní vrstva bude dřevěná a druhou vrstvu bude tvořit polystyren v podobě izolace a třetí vrstva je opět dřevo.

Hodláte-li psí pelech vystlat dekami, stačí na podlahu silné dřevo. Jinak nic nezkazíte postupem dvojité stěny s polystyrenem uvnitř nebo podlážku zdvyhněte nad zem. Dejte si pozor, aby všechny nátěry v boudě byly netoxické!

Chcete vychytávky?

Chcete vašeho Alíka trochu rozmazlovat? Pak mu pořiďte boudu i se zastřešenou teráskou a okénkem, odkud bude moci pozorovat. Boudu můžete vybavit i vyhřívanou rohoží, protimrazovými lamely nebo do podlahy zabudovat misku s vodou. Na střechu můžete umísti pozorovatelnu, odkud bude moci váš miláček vyštěkávat pošťáky bez omrzení.

istock-824564924 Foto: Foto: istock.com

(ku)

Další články:

Článek

Patří pes do postele? Foto:

Patří pes do boudy na zahradu, nebo do postele? Máme pro vás seznam pro a proti!

Nastěhovat si čtyřnohého mazlíčka do postele, nebo ho na noc poslat do jeho vlastního pelíšku? Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, proto vám dnes nabídneme...

Článek

Když jsou sami doma, mohou ničit věci Foto:

Necháváte psa doma samotného? Podívejte se, kolik hodin je maximum

Odcházíte do práce a necháváte psa v bytě nebo na zahradě. Smutně se na vás kouká, ale víte, že to jinak nejde. Na rozdíl od koček, kterým je víceméně jedno, zda jste...

Článek

Catio dodá kočce potřebnou přírodu a pohyb Foto:

Už máte doma catio? Vychytávka pro kočky ochrání vaše mazlíčky a dopřeje jim přírodu

Pořízením škrabadla to nekončí. Kočky jsou sice oblíbenými mazlíčky i díky tomu, že je nemusíte venčit, nepotřebují obrovský výběh, a když odjedete na dovolenou, nebudou...

reklama