reklama

Je tohle nejopulentnější byt v Británii? Gotické hnízdečko jde na trh za 192 milionů Kč

Drapérie, skládané okenní výplně a nepočítaně pohovek jsou nezbytnou součástí tohoto opulentního bytu  Foto: Drapérie, skládané okenní výplně a nepočítaně pohovek jsou nezbytnou součástí tohoto opulentního bytu Foto: archiv Savills

Okázalý byt v Londýně připomíná sídlo panovníka.

Sály spíše než pokoje a mocná výzdoba charakterizují jeden z opulentních londýnských bytů, který je na prodej. Kdo si ale může koupit byt s interiérem připomínajícím reprezentační prostory panovníka? Možná některý z přistěhovalců, kvůli nimž britská metropole dostala přezdívku „Londongrad“

Byt s pěticí ložnic, několika krby a více než bohatou výzdobou na každém centimetru stěn makléři inzerují za 192 milionů korun. V odlehlé čtvrti Hampstead v severní části Londýna, kde se dům s tímto bytem nachází, se byty běžně prodávají za miliony liber.

Stávající majitel k bytu přikládá i návrh podzemního audiovizuálního a zábavního prostoru jakož i bazénu, které tu chtěl zbudovat Foto: Stávající majitel k bytu přikládá i návrh podzemního audiovizuálního a zábavního prostoru jakož i bazénu, které tu chtěl zbudovatFoto: archiv Savills

Interiér je nanejvýš okázalý. Týká se to velkých místností, vysokých stropů i výzdoby drapériemi, štuky anebo kazetovým obložením. V bytě je krb se zdobenou římsou, klavír a nechybí obrazárna s malovanými výjevy v nadživotní velikosti. Britský deník Daily Mail vzhledem k popsanému luxusu spekuluje, že může jít o nejvíce opulentní byt v Anglii.

Kam oko pohlédne, tam spatří okázalosti jako skládané okenní výplně, zdobené lustry, obrovské obloukové dveře a další výstřední zařízení. Místnosti jsou tak velké, že klavír stojící v jedné z nich ani náznakem nepřekáží. Jen obytná zóna se rozkládá na ploše 340 m².

Budoucí majitel, který by potřeboval investovat i další peníze, se může chopit architektonických návrhů, které nechal vypracovat stávající vlastník. Projekt počítá s drobnými výkopovými pracemi na zahradě a následným zbudováním podzemního audiovizuálního a zábavního prostoru jakož i bazénu, který tu totiž dosud žádný není. „Pokaždé zdůrazňuji, že byty v mé nabídce jsou vždy něčím výjimečné. Vedle tohoto bytu ale ty ostatní nemovitosti působí spíše rozpačitě,“ shrnuje realitní makléř Henry Prior.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

„Se zařizováním bytu jsem neměl žádnou zkušenost, časem jsem v něm ale objevil spoustu paralel k umělecké tvorbě,“ popisuje choreograf Foto:

Svěží zelená barva roztančila útulný byt

Po letech kočovného života se mladý choreograf rozhodl usadit a zařídil si svůj „meditační“ byt na klidném místě.

Článek

Žlutý odstín by na větší ploše byl příliš výrazný. Na moderním šedém pozadí ale zjednává příhodné oživení Foto:

Může šeď oživit byt? Může!

Jednomu londýnskému bytu prospěla šedá v souhře se žlutou.

Článek

reklama