reklama

Jednoduchost inspiruje. Tentokrát překvapivě z Ukrajiny!

Jídelna s kuchyní jsou za zdí, přístupné jsou však z obou jejích konců Foto: Jídelna s kuchyní jsou za zdí, přístupné jsou však z obou jejích koncůFoto: Atelier FORM

Tento loft v Kyjevě ukazuje, že bohatství na východ od českých hranic nemá automaticky jen podobu diamanty osázeného zlata. Jeho majitel byl dokonce natolik uznalý, že architektům ani nemluvil do práce.

Třebaže přesné místo i původní účel budovy zůstává utajený, zajímavě řešený interiér stojí za prozkoumání. Architekti z atelieru FORM totiž při jeho utváření měli volné ruce a nikdo si u nich neprosazoval žádné katalogové stereotypy. Vzhledem k tomu, že za takovou konvenci autoři považují i parkety v obýváku, muselo jít o velkého volnomyšlenkáře. Podlahu ve zmíněném prostoru tvoří mikrocement, tedy velmi jemně mletý injektážní cement opatřený polyuretanovou vrstvou. Majitel tak má v místnosti s gaučem a televizí stejnou podlahu jako v místnostech, kde je vana či klozet.

Naopak obložení mnoha stěn nepravidelně opracovanými prkny byt protepluje. Bílé stěny zas dávají vyniknout nábytku, který atelier ve většině případů navrhuje na míru daného interiéru. Stejně tomu bylo i tady.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Obývací část od zbytku bytu oddělují i podsvícené stropní štukové lišty Foto:

Chlapský loft skvěle vytvořil prostor pro popíjení s přáteli

Loft od slovenských architektů zdůrazňuje, že v něm bydlí muž.

Článek

Bíle nabarvené dřevěné přepravky dají skvěle vyniknout svému obsahu. Jsou jen volně položené a vy si je můžete přeskládat podle momentální potřeby. Foto:

Vem bedničku, přepravku – máš nábytek za babku!

Materiál na nábytek je všude kolem nás. Lze využít i bedničky na ovoce nebo přepravky.

 

reklama