reklama

Jednoduchý způsob, jak vyčistit mikrovlnku. Zadarmo a za 5 minut

Nemusíte na ní nechat ruce Foto: Nemusíte na ní nechat ruceFoto: wikismart.net

Čištění připečených zbytků z mikrovlné trouby je za trest...

Každá hospodyňka někdy stála před problémem, jak z mikrovlné trouby dostat připečené zbytky jídla.

Standardně na to bereme hadr s jarem, někdy sáhneme po čistícím prášku, ale hlavně je třeba drhnou a drhnout. Zkátka a dobře je to úkol, na který je potřeba docela dost času a síly. Přitom je to jen obyčejná mikrovlnka. Největší problém je v tom, že se teplem zbytky jídla důkladně vysuší a připečou.

A tak je nejjednodušší dodat jim zase ztracenou vodu - a pak je jednoduše setřít.

Potřebujete jen:

1. Hadr
2. Vodu

Už jste někdy četli banálnější seznam potřeb? Stejně banální je i postup. Hadr namočte do vody, dejte do mikrovlné trouby a tu pusťte na 2 minuty (dobře, až na 5 minut dle znečištění). Pak stěny mikrovlnky otřete a je to.

Článek

Patříte k milovníkům červené řepy? Není divu, tahle zelenina se znovu vrací do našich kuchyní. Možná ale nevíte, jak si poradit se stopami, které dokáže zanechat na vašem oblečení Foto:

Jak vyčistit skvrny od červené řepy? Máme 5 vyzkoušených tipů

Červená řepa – pro někoho stále živá a neradostná vzpomínka na jeden z oblíbených hitů školní jídelny, pro jiného výzva, jak tuto super zdravou kořenovou zeleninu co...

Fígl je v tom, že se z hadru vypaří voda rovnoměrně po stěnách trouby a odmočí přischlé zbytky jídla. Ty pak stačí setřít. Vlastně pro úplnost musíte ještě v myčce nebo ve dřezu umýt otočný talíř.

Seznam ingrediencí můžete ještě rozšířit o všemocny ocet, který se v řadě domácností už jistě stal novodobým náboženstvím řady hospodyněk. Pokud vám mikrovlnka smrdí (děti spálily sýrový popcorn, zkoušely si vyrobit nutelu z čokolády na vaření...), přidejte do vody na hadr trochu octu. Pokud nechcete, aby vám hadr přímo nasákl octem a byl po něm cítit, místo hadru použijte misku, do které dejte vodu s octem a  z ní vodu nechte odpařit vodu v mikrovlnce.

P.S. Kdybyste někdo měli tip, jak stěnám mikrovlnky vrátit původní bílou barvu poté, co si děti udělaly popcorn a stěny zčernaly, dejte nám prosím vědět do komentářů.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

K vyčištění trouby pak často postačí to, co máte běžně doma – skvělou službu udělá jedlá soda a vinný ocet Foto:

Jednoduchý způsob, jak vyčistit troubu. Za pár korun a bez chemie

Čištění připečených zbytků z trouby je… A víte co? Většina prodávaných přípravků stejně nefunguje.

Článek

Zkuste uklidit jednu věc pokaždé, když přecházíte do jiné místnosti Foto:

15 úklidových tipů pro líné chlapy

Každý, kdo tvrdí, že ho baví uklízet, s největší pravděpodobností lže. Ve skutečnosti si všichni bez výjimky rádi zjednodušíme práci, jak jenom to jde.

reklama