reklama

Kamuflované bohatství aneb Kanadská chata klame tělem

Luxus tu sleduje pohodlí a nikoli okázalost  Foto: Luxus tu sleduje pohodlí a nikoli okázalost Foto: archiv architekta Anguse McRitchieho

Rezidence utopená v lese.

Nechcete provokovat majetkem? Inspirujte se nenápadnou stavbou v Kanadě. Jedna moderní luxusní patrová chata s několika ložnicemi se tam navenek tváří, jako by ani nebyla.

Chata na mírném svahu obklopená jezerem Gate Lake z jedné strany a cedrovým hájem ze strany druhé se rozkládá na poměrně velké ploše. Díky vzrostlým stromům, zapuštění do svahu a také půdorysu ve tvaru písmene „T“ se ale v krajině poblíž kanadského Harringtonu doslova ztrácí před očima.

Na této stavbě je ale víc pozoruhodných věcí. Vstup je buď za svahu rovnou do patra přes terasu anebo několikerými dveřmi do přízemní obývací části zahrnující také kuchyni s jídelnou.

  Svrchu dům vypadá jako ta nejmenší chata Foto: Svrchu dům vypadá jako ta nejmenší chataFoto: archiv architekta Anguse McRitchieho

Chata těží z krásné krajiny prosklenými stěnami. Nejlepší výhled na jezero i les se ovšem naskýtá z obrovské slunné terasy přiléhající k hlavní ložnici. Pěkný pohled je ale i na samotnou stavbu, kombinující kamenné zdivo s cedrovým obložením – obojí je přírodní a pochází přímo z dané oblasti. Praktická je pak zkosená střecha s plechovou krytinou, která na některých místech sahá až k zemi, takže chrání dům před sněhem.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Nádhera Julských Alp v plné kráse Foto:

Horská chata s nejkrásnějším výhledem na světě. Ubytování je tu zdarma

Má to ale jeden nemalý háček. Abyste se v této chatce mohli skutečně ubytovat, budete totiž muset vyšplhat do nadmořské výšky, která přesahuje 2500 metrů.

Článek

Dům trčí z dun jako diamant Foto:

Holandská chata ční z dun jako diamant

Luxusní chata Dune House na ostrově Terschelling na severu Nizozemska poutá pozornost jehlanovitým tvarem a chytře šetří energií.

reklama