reklama

Když nová kuchyň voní stářím aneb 9 skvělých retro kuchyní

Vrátit se v čase lze nejen se starším nábytkem, ale i s retro vzorem na ubrusu Foto: Vrátit se v čase lze nejen se starším nábytkem, ale i s retro vzorem na ubrusuFoto: Housetohome.co.uk

Retro kuchyně.

Moderní doba dokáže člověka leckdy zaskočit. Není tedy divu, že se člověk rád vrací do starých dobrých časů a obklopuje se předměty, které mu je připomínají. Tak je to i s nábytkem. Jak by se vám líbilo vařit a stolovat v tak pěkných retro kuchyních, jaké jsme sesbírali do naší galerie?

Nechat „zretrovatět“ kuchyň není složité. Nejlepší je pochopitelně, když můžete využít starý nábytek. Aby nevypadal zas až tak ošuntěle, dejte mu nový nátěr. Aby vám kuchyně „voněla“ starými dobrými časy však již zakoupenou a osazenou novou kuchyňskou linku nevyhazujte. Můžete ji polepit třeba tapetou anebo dozdobit retroprvky.

Jemné spojení bleděmodré a červené se vzorovanou tapetou navozuje pocit poklidu a vyrovnanosti Foto: Jemné spojení bleděmodré a červené se vzorovanou tapetou navozuje pocit poklidu a vyrovnanostiFoto: Housetohome.co.uk

Co takové stínítko na lampu nad jídelním stolem à la 30. léta a na něm ubrus se starobylým vzorem? Zajímavé je i řešení, kdy se u jídelního stolu spolu setkají židle různého designu. Máte-li obklad nad pracovní deskou kuchyňské linky jednotný, můžete na něj nalepit nějaký starší vzor. Na kachličky různé ornamenty, jednolitou desku lze zas přelepit omyvatelnou tapetou. Možností je opravdu mnoho.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Tady už nikdo nepochybuje, že se ocitl v moderním prostředí. Ovšem citlivě připomínajícím vše, co dřívější období ozdobného i účelného dokázalo do prostoru kuchyně včlenit. Foto:

INSPIRACE: Vintage kuchyně dýchají teplem

Vzpomínáte, jak to vonělo u babičky v kuchyni? Kde jsou ty časy, že? I když se nedají vrátit, můžete si je připomenout třeba tím, že si kuchyň zařídíte trochu postaru....

Článek

Autorkou realizace je Zuzana Schubertová Foto:

Kontrastní kuchyně v bytě s africkým nábojem

Zveme vás na prohlídku kuchyně do starého domu v centru Prahy.

Článek

Chytře využitá „nudle“. Jen se otočíte a máte lednici po ruce, jen se otočíte a je tu sporák a pracovní plocha. Posezení je příjemně zakomponované k oknu Foto:

Inspirativní nápady na úzké kuchyně

Existují způsoby, jak těsné místo proměnit ve stylovou místnost, kde vás bude bavit vařit, a dokonce i sem tam v ní setrvat třeba nad kávou a zajímavou debatou.

reklama