reklama

Koberec jako volské oko. A další vtipné motivy

Kolik si jich k snídani dáte?  Foto: Kolik si jich k snídani dáte? Foto: Friends.kz

Budete si chtít sáhnout, abyste zjistili, co to vlastně je.

Člověku se sice podařilo od přírody do jisté míry odpoutat, i tak ale pro něj zůstává stále nepostradatelným zdrojem života a inspirace. Stačí krátká procházka vlahým lesem a hned v sobě zacítíme závan harmonie. Možná i tím se mnoho designérů inspirovalo, když se při navrhování koberců nechali vést přírodou a pokusili se stvořit podlahové krytiny, jež by se od těch artistních či jednotvárných odlišovaly tím nejpřirozenějším, co jen kolem sebe můžeme najít.

Ve škále nabídky jsou tak na výběr koberce hned v několika tématech. Jedny nám svými motivy připomínají ladné přírodní křivky, další jsou vyrobeny z materiálů, které najdeme kolem sebe a vítězí nad představou, že jen z vláken z umělé hmoty dokáže člověk vykouzlit něco zajímavého a trvanlivého. Někteří designéři šli dokonce ještě dál. Pokusili se nám přiblížit strukturu a tvary jednoduchých věcí, jež v přírodě na své procházce můžeme běžně potkávat. Vrcholem pak jsou koberečky, které samy rostou a žijí si svým životem.

Tyhle kamínky na zemi vás při chůzi určitě tlačit nebudou! Foto: Topdreamer.comTyhle kamínky na zemi vás při chůzi určitě tlačit nebudou!Foto: Topdreamer.com

Pár zajímavých typů přírodních, nebo přírodou inspirovaných koberců tu pro vás máme. A vězte, že při jejich tvorbě nechyběl ani důmysl ani špetka humoru.

Filip Sychra

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Tvor z jiného světa. Můžete s ním sepsat třeba své paměti Foto: Bhuto.com

Co je to? Můžete to mít doma

I praktické věci mohou být hravé.

Článek

Podívejte, jak k sobě mohou na stěně ladit různé tvary a dekory starých zrcadel Foto: Houzz.com

Stará zrcadla v moderním interiéru

Nástěnná zrcadla dokážou skvělým způsobem zkrášlit interiér. O tom, že jejich výhodou je také prosvětlení místnosti, jsme již psali. Nyní se podívejme na to, jak dokáže ...

reklama