reklama

Komoda jako Rubikova kostka? Prohlédněte si ulítlé prádelníky

Tady už budete skládat jen věci do zásuvek Foto: Tady už budete skládat jen věci do zásuvekFoto: theordinarygeek.blogspot.com

Prapodivně veselé komody.

Obklopeni nabídkami některých velkoprodejců nábytku občas zapomínáme, že všechny ty skříňky, stolky, postele apod. si nemusí být až tak podobné, jak se často na prodejně a v katalozích zdá. Naštěstí se na trhu najdou i sériové výrobky, které se líbí a neodlišuje je od konkurence jen jiná dýha nebo barva. A pak je tu ještě jedna skupinka nábytku, která se vymyká všemu, na co jsme zvyklí, a dokáže potěšit oko a povznést náladu.

Právě takový kus nábytku dokáže v kontrastu k tomu ostatnímu – klasickému vytvořit z domova osobitý prostor. Stačí jedna skříňka, polička nebo něco jiného a najednou náš domov prokoukne. Pojďme se podívat například na komody.

Veselá komoda, kterou by Angličané možná nazvali vysokým klukem – „Tallboy“. Tenhle je hravý a, jestli se nerozklíží až na zem (což by neměl), udrží v zásuvkách spoustu našich věcí. Foto: Thestylesaintz.comVeselá komoda, kterou by Angličané možná nazvali vysokým klukem – „Tallboy“. Tenhle je hravý a, jestli se nerozklíží až na zem (což by neměl), udrží v zásuvkách spoustu našich věcí.Foto: Thestylesaintz.com

Komoda patří k obvyklému vybavení domácností. Vyvinula se z jednoduché dřevěné truhly, kam si zejména ti zámožnější ukládali svršky, jež z nějakého důvodu nebylo obvyklé nebo možné věšet do skříně či komory. Časem se vespod pod hlavním prostorem objevila první zásuvka. Následně šuplíky přibývaly a prádelník se zformoval do dnešní podoby. Variací bylo a je nespočet. Existují protáhlé a vysoké komody, jindy nižší a podlouhlé. Některé měly ve vrchním patře místo jedné rozlehlé zásuvky dvě menší, jiné rozesely menší šuplíky i do více pater.

Dnes už komoda ztratila svůj výhradní účel k uložení „nevisícího“ oblečení. Lze ji použít na uchování čehokoliv. Je praktická právě díky zásuvkám, podle kterých najdeme, co potřebujeme, poměrně brzy.

Proč si tedy svůj domov neobveselit i nějakým silně originálním nábytkem? V naší galerii najdete opravdu prapodivné kousky. Inu, každému se může líbit a do bytu hodit něco jiného a jak uvidíte, fantazii se meze nekladou.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Kam s ním? Pod dveře Foto: Otherside.gr

Parchanti! Vrazili Kennyho pod dveře

Nechat dveře otevřené...

Článek

Průzor do vnějšího světa užije hlavně zvídavý pes Foto: Opulent Items

Osm věcí na zahradě, kterými uděláte psovi radost

Následující úpravy a doplňky usnadní vašemu psovi život na zahradě a ještě jej ochrání před zbytečným nebezpečím.

Článek

Sezení nemusí bolet Foto: www.opsvik.no

Posaďte se – pan Židle přichází

Norský designer Peter Opsvik je ve světě bytového designu ikonou.

 

 

 

 

reklama