reklama

Korálkové závěsy pro radost

Ve světě se korálkovým závěsům stále daří. Foto: Ve světě se korálkovým závěsům stále daří.Foto: Thinkstockphotos

Každá domácnost je jedinečná. Někdy i malé detaily dokážou vytvořit zcela odlišnou atmosféru.

Pokud toužíte po něčem originálním a navíc vzdušném, čím byste si svůj domov mohli ozvláštnit, zkuste korálkové závěsy. Několik zajímavých jsme pro vás našli.

Možná se vám vybaví starší filmy ze 60. až 80. let, kde se to korálkovými závěsy jen hemžilo. I známá „céčka“ byla vlastně určena k podobnému účelu. Závěsům na podobném principu však neodzvonilo, jen jsme na ně možná trochu pozapomněli.

Ve světě se korálkovým závěsům stále daří. Připomínají onu uvolněnou dobu 60. let. Právě tehdy se rozkutálely po světě. S minulým stoletím však neodešla touha lidí po vzdušném interiéru a jisté hravosti tvarů a barev. Vy si tak i dnes můžete dopřát zajímavé korálkové závěsy a třeba si je i sami vyrobit.

Zajímavý efekt vytvářejí třeba skleněné korálky, velké i malé, v různých tvarech. Mohou být barevné, nebo pouze čiré, vždy si ale pohrají se světlem, a prostor, v němž jsou instalovány, neobvykle prozáří. Lze však využít i dřevěné nebo keramické korálky. Tím pochopitelně škála možností nekončí. Co třeba dřevěná, kovová či umělohmotná kolečka? Anebo papírové ornamenty z tvrdší lepenky?

Možností je spousta. Třeba se inspirujete v naší galerii, kam jsme pár hravých závěsů pověsili. Hodí se na okno, do zárubně místo dveří, na verandu, ale i do volného prostoru, pokud jej chcete zlehka předělit.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Hrnky se dají využít různě Foto:

Výbava: Jarní doplňky s romantickou náladou

Pro někoho už je možná okoukaný, ale pořád funguje. Venkovský styl.

Článek

Jednoduché, efektní. Za jedno odpoledne vyrobíte originální obraz Foto:

Pusťte jaro k sobě domů. 13 tipů na rychlé dekorace

Jaro nemusíte mít jen za okny, ale můžete ho mít přímo uprostřed pokoje.

Článek

Delosperma patří mezi sukulenty (Delosperma spalmantoides) - vhodné na jižní okna Foto:

Máte květiny u jižních oken? V létě je třeba tyto rostliny zastínit, včetně kaktusů

Muškát, ibišek, fíkus, kolopejka, kaktus. Jen malý výčet květin, které milují sluneční světlo a teplo víc než jiné. Ideální místo je pro ně u jižních oken. Jenže i v létě...

reklama