reklama

Kouzelný pidibyt, kde na vás každou chvíli něco vybafne

Úklidem tohohle útulného hnízdečka strávíte rozhodně menší část života, než majitel standardního 4+kk Foto: Úklidem tohohle útulného hnízdečka strávíte rozhodně menší část života, než majitel standardního 4+kkFoto: Zoku Amsterdam/Ewout Huibers

Byt pro lidi, kteří se věčně stěhují.

Říká se, že co je malé, to je hezké. U bytu už to tak často neplatí – vtěsnat všechny životní funkce včetně kočky a artefaktů z dovolené do 28 metrů čtverečních může být problém.

Nicméně jak ukazuje projekt studia Concrete Architectural Associates, je možné i na tak malém prostoru vykouzlit domov, kam se vám vejde i minitělocvična. Autoři našeho bytu se s tím poprali po svém – využili každý výstupek a kdejakou prohlubeň, aby dosáhli jediného cíle: co největší funkčnosti při maximální úspoře prostoru.

Dívejte se pozorně na video a schválně si spočítejte, kolik vychytávek a možných variant uspořádání takhle malý byt při dostatečné fantazii nabízí. Chybí už jen ve stěně zabudovaná televize (ale ta bude nejspíš nad postelí) a chlazená schránka na víno v podlaze.

Byt je součástí projektu Zoku Amsterdam, kde autoři vytvořili typ bydlení pro dnešní „nomády“, tedy lidi, kteří se věčně stěhují. Místo aby bydleli v hotelu, mohou si pronajmout i na krátkou dobu tento byteček. Byt spojuje obytnou i pracovní funkci v jedno.

Naše oblíbené jsou hlavně zasouvací schody do zvýšeného patra a kruhy na stropě. Hlavně pokud si chcete po ránu protáhnout tělo, o pravidelném cvičení doma nemluvě. Schody se báječně hodí na strečink a protažení hlavně dolních partií těla, kruhy vám zase pomohou s trupem, krkem a svaly ramen a paží. A přitom nikde nic nepřekáží. Vezměte si jen, kolik místa zabírají tradiční rotopedy odsouzené stejně po většinu času do role předražených stojanů na odkládání oblečení.

V kuchyni najdete myčku, lednici s mrazákem, indukční varnou desku, mikrovlnku, mašinu na kafe.

No a ještě jeden bonus navíc – úklidem tohohle útulného hnízdečka strávíte rozhodně menší část života, než majitel standardního 4+kk.

Koukněte na fotky:

(mil)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Minibyt v Paříži Foto:

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Nejmenší byt nabízený v Evropě k pronájmu je menší než vězeňská cela.

reklama