reklama

Krok za krokem: Upleťte si vánoční stromek

Vemte papír a do díla Foto: Vemte papír a do dílaFoto: bras

Domácí tvoření nezná meze. Příkladem je následující podrobný návod na výrobu vánočního stromku z papíru, ideálně z novin nebo reklamních letáků.

Už vás zmáhá běhání po obchodech, pečení cukroví a gruntování? Dejte si pauzu a zkuste si udělat radost – vyrobte si vlastnoručně malý vánoční stromeček. U srdce vás může zahřát i to, že zrecyklujete materiál, který by jinak skončil v kontejneru. Nemusíte se bát velké časové náročnosti, přípravné práce zvládnete u večerní kávy nebo sklenky vína a budete překvapeni, jak rychle pak půjde samotné pletení.

Na stromek budete potřebovat:

– karton většího formátu, můžete ho nahradit i listem ze starého nástěnného kalendáře

– štůsek novin nebo reklamních letáků z obdobného papíru (například Globus nebo Kaufland)

– nůžky

– špejli

– izolepu

– lepidlo na papír

– několik kolíčků na prádlo

– kousek motouzku

Postup:

Než se pustíte do samotného pletení, připravte si „kopyto“, které budete oplétat. Ideální by byl nějaký předmět ve tvaru kuželu, ten ale většina z nás doma nemá. Udělejte si tedy kornout z kartonu, slepte ho izolepou a spodní okraj ustřihněte pěkně do roviny. Jaký bude kužel, takový bude nakonec i stromek, můžete se pustit do malého buclatého nebo třeba vytáhlého čahouna. Potřebovat budete také dostatečné množství papírových ruliček, návod na jejich výrobu najdete zde…..

Všechno co je na stromek potřeba, najdete doma. Nejdřív si vyrobte kužel, který budete oblétat, a dostatečnou zásobu papírových ruliček Foto: Všechno co je na stromek potřeba, najdete doma. Nejdřív si vyrobte kužel, který budete oblétat, a dostatečnou zásobu papírových ruličekFoto: bras

Podrobný popis na výrobu stromku najdete ve fotogalerii:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Hotovo, teď ještě popřemýšlejte o tom, jak věnec dozdobit. My jsme zkusili stužku, vhodné jsou ale třeba i přírodní materiály. Foto:

Snadno a levně: Vyrobte si adventní věnec z novin či letáků

Krok za krokem: Adventní věnec z papíru.

Článek

Vlna či bavlnka, ozdobičky a je to Foto:

Jehlan je v posledních letech vánočním hitem. Vyrobte si ho

Vánoční dekorace si můžete koupit, ale co si ji vyrobit?

 

reklama