reklama

Kuchyň pro singles, zn. Vhodná ke stěhování

Malá kuchyňka nezabírá ani moc prostoru do stran. Foto: Malá kuchyňka nezabírá ani moc prostoru do stran.Foto: Anaarana.com

Není kuchyň jako kuchyň. Na ty velké a nadupané kuchyňskými pomocníky někdy nezbývá místo, a tak se musíme spokojit s menším měřítkem. To, co ale vymyslela mladá designérka, je téměř příruční zavazadlo.

Španělka Ana Arana se zamyslela nad tím, co a jak většinou jedí zaměstnaní lidé, kteří ještě nemají rodinu a žijí většinou sami. Způsob přípravy i konzumace nazývá rituálem, a ty se mění. Dnes lidé už tolik nevyužívají prostorné jídelny, nevaří půl dne a nechtějí strávit hodiny spaření nad hrnci. A co víc, mnoho z jídel sežvýkají sami.

Jen si vzpomeňte na všechny možné bagety snědené u počítače, popcorny, brambůrky a oříšky rozdrobené na pohovce u televize. Anebo na saláty, müsli a hotová jídla, která si doma jen ohřejeme. Jak ukázaly výzkumy, které Anu inspirovaly, pro dnešní singles jsou největšími problémy spojenými s přípravou jídla skladování, čas a prostor. Pokud ale půjdeme dál, podobné problémy někdy mají i mladé páry. Je tolik věcí v životě, co lze zažít, tak proč si ubírat čas postáváním u plotny a nechat si zabírat kuchyní půl garsonky.

Do Gali uložíte i větší hrnce. Foto:

Rodačka z Bilbaa, která studovala na prestižním Evropském designovém institu, přišla se skvělým řešením.

Vymyslela ultra malou a kompaktní kuchyňskou linku, v níž naleznete vše, co potřebujete. Svůj zázrak pojmenovala Gali a napěchovala do něj dřez, lednici, indukční varnou desku, malou špajzku a dokonce i desku pro přípravu jídla, kterou můžete využít jako jídelní stůl.

A co víc, když se budete muset stěhovat do jiného bytu, Gali jednoduše rozložíte na čtyři moduly a převezete i v prostornějším osobním autě!

Ana Arana si se svou kuchyňkou opravdu pohrála a dokázala uspořit místo, které občas v malých bytech tak schází. Chataři a chalupáři u nás by ale takovou mini kuchyňskou linku možná také ocenili. Kdo ví, který výrobce se nápadu rychle chytí a chytře zaplácne díru na trhu. Gali by jistě stála za to.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Lednici nenechávejte dlouho otevřenou a potraviny v ní skladujte efektivně Foto:

Úsporná kuchyně: Tipy, jak skladovat potraviny i šetřit za energii

Kuchyně je po topení a ohřevu vody třetím největším žroutem energie ve vašem domě nebo bytě...

Článek

Vítejte Foto:

Před a po: Srovnejte si proměnu kuchyně a obýváku v domě na Vysočině

U Žďáru nad Sázavou jsme předělávali kuchyň a obývací pokoj. Jak se proměna v pořadu Jak se staví sen podařila?

Článek

Úsporné spotrebice ušetří peníze Foto:

Kuchyně jako srdce domova: Nechte v ní proudit energii, ale levně

Náklady na elektřinu a plyn ukusují z rodinných rozpočtů stále větší díl. Například v kuchyni se spotřebovává velké množství energie a můžete zde také hodně energie...


reklama