reklama

Kuchyně kolem a dokola aneb 15 kulatých kuchyní

Vše na dosah Foto: Vše na dosahFoto: blogkitchens.com

Správná kuchyň není jen pěkná na oko a vybavená vhodným přístrojovým vybavením, měla by splňovat i základní kritéria, mezi nimiž nalezneme rovněž vhodné umístění jednotlivých zón.

Jednou z možností je, uspořádat si kuchyň do kruhu. Jak uvidíte v naší galerii, „zaoblené“ kuchyně umí potěšit i oko.

Zóny a v kuchyni? Zní to vznešeně. Skrývá se v nich však jen základní princip šetřit kroky kuchaře a dát všemu potřebnému vhodné místo. K třem základním zónám, kde probíhá mytí, příprava jídla a vaření, patří i další dvě, uskladnění potravin (zde je místo rovněž pro ledničku s mrazničkou) a uskladnění nádobí.

I když v této kuchyni měli dost místa, kruhové uspořádání vypadá zajímavě a navíc šetří kroky hospodyňky. Foto: I když v této kuchyni měli dost místa, kruhové uspořádání vypadá zajímavě a navíc šetří kroky hospodyňky.Foto: Trendecoration.com

Nejlepší je, když můžete postupovat od místa, kde máte potraviny, k místu, kde je umyjete, připravíte k vaření či podávání a vaříte. Následně už stačí rozdělit jídlo na talíř. Ne vždy se takto daří kuchyň uspořádat. Když ji ale postavíte do kruhu, pak se mezi zónami zas až tak moc nenachodíte.

Článek

Tady už nikdo nepochybuje, že se ocitl v moderním prostředí. Ovšem citlivě připomínajícím vše, co dřívější období ozdobného i účelného dokázalo do prostoru kuchyně včlenit. Foto:

INSPIRACE: Vintage kuchyně dýchají teplem

Vzpomínáte, jak to vonělo u babičky v kuchyni? Kde jsou ty časy, že? I když se nedají vrátit, můžete si je připomenout třeba tím, že si kuchyň zařídíte trochu postaru....

Jinou zábavnou formou kruhové kuchyně je taková, která v kruhu do sebe vměstná vše, co v kuchyni potřebujete, a tak vám nezabere mnoho místa. V galerii naleznete i takovou. Vypadá jako válec, který můžete vertikálně umístěnou roletou zcela uzavřít.

Ať už je kuchyňská linka uspořádána do kruhu po obvodu místnosti, nebo naopak, jsou oblé kuchyně vyznávající magickou moc kruhu designově velmi zajímavé. Posuďte sami v naší galerii.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Reportáž - Jak zabránit plýtvání Foto:

Praktické TIPY do kuchyně: Jak správně skladovat potraviny?

Jestliže pravidelně vyhazujete potraviny, tak jste na tom jako 60 procent obyvatel Česka.

Článek

Firem, které se specializují na výrobu nábytkářského kování, je vícero a každé kuchyňské studio má v nabídce nějakého svého „oblíbence“ Foto:

Průzkum trhu: Jaké existují kuchyňské panty a jak je vybrat?

Šetřte síly a čas v kuchyni, pořiďte si kvalitní kování.


reklama