reklama

Ložnice ve sborovně? Proč ne!

Vysoké stropy původně školní budovy umožnily instalovat patra Foto: Vysoké stropy původně školní budovy umožnily instalovat patraFoto: archiv Standard Studio

Byt ve zrušené škole těží z vysokých stropů.

Školní škamničky ne všude vydrží, i když budova samotné školy je dobrá. Nabízí se předělat ji na byty! Ve zrušené amsterdamské škole zbudovali byty různých velikostí a konkrétně tento s plochou 100 m² obývá čtyřčlenná rodina. Z někdejší sborovny jsou ložnice a bývalá třída slouží jako obývací prostor. Vysoké stropy umožnily vestavět patra, díky nimž může být rodina pohromadě, ale její členové přitom stále mají soukromí. Obývací zóna tak kombinuje kuchyni, obývací pokoj a jídelnu s prostorem pro dětské hry i pracovnou.

Rodina s více dětmi má velké nároky na úložný prostor. V tomto bytě spoustu hraček a sportovního vybavení pojmou přízemní skříňky ve spodní části schodiště, ale i sezení v prostoru u kuchyně.

V patře s pracovnou zbylo místo i pro piano Foto: V patře s pracovnou zbylo místo i pro pianoFoto: archiv Standard Studio

Betonové podlahy a ocelová schodiště do značné míry odkazují na původní účel domu, v kombinaci s překližkou ale výsledný dojem není zdaleka tak studený.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Laťová konstrukce pomáhá opticky odlišit jednotlivé zóny bytu Foto:

Rodina si pro hosty pořídila další byt. A zajímavě ho vyřešila

Ideální zázemí pro hosty pořídila rodina v pražském činžovním domě. Místo obvyklého vyhrazeného pokoje jim obstarala rovnou celý další byt.

Článek

Kuchyně v retro designu s bílou linkou příhodně ladí s nábytkem v přilehlé obytné části Foto:

Luxusní byt na ploše garsoniery

Švédští architekti vykouzlili v malých prostorách praktický světlý byt.


reklama