reklama

Luxusní byt na ploše garsoniery

Kuchyně v retro designu s bílou linkou příhodně ladí s nábytkem v přilehlé obytné části Foto: Kuchyně v retro designu s bílou linkou příhodně ladí s nábytkem v přilehlé obytné částiFoto: archiv rk Alvhem

Švédští architekti vykouzlili v malých prostorách praktický světlý byt.

Oblast Kungshöjd v Göteborgu vyniká přesně tím, o čem developeři na billboardech obvykle jen lžou. Řeč je o klidných ulicích v centru města. V Kungshöjdu však doopravdy jsou a tak v místních hospodářských budovách vznikají i supermoderní byty jako je i následující loft.

Na chodbě domu ihned padne do oka skládaná dlažba i okna s leptanými dekory odkazující na počátek minulého století.

Samotný byt zaujme už praktickým zádveřím se spoustou úložného prostoru skrytého ve čtveřici vestavěných skříní. Účelně využitý je ale prostor v celé skromné ploše bytu. Na pohled se jeví mnohem prostornější než by člověk očekával od pouhých 40 m². Působivý je jídelní kout s rozkládacím stolem pro osm lidí, velký gauč i terasa.

Kuchyně v retro designu s červenou chladničkou a bílou linkou příhodně ladí s nábytkem v přilehlé obytné části, bílými stěnami a světlou dřevěnou podlahou.

Bílá malba i světlá dřevěná podlaha přispívají k iluzi prostornosti  Foto: Bílá malba i světlá dřevěná podlaha přispívají k iluzi prostornosti Foto: archiv rk Alvhem

Za pěkných dnů se nabízí snídat na balkoně s elegantním kovaným zábradlím, kde je dost místa pro židle i lehátka.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Cabin Foto:

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Bydlení na stromech slaví ve světě úspěch. Ve Švédsku tento nápad dotáhli ještě dál. V borovém lese vybudovali rovnou celý hotel.

Článek

Zejména bílá Foto:

Moderní interiér 2015: In je bílá, světlé materiály a jednoduché linie

Bílá barva stěn dopřeje prostor výrazným doplňkům.

Článek

Na salon s pracovnou navazuje kuchyně s jídelnou Foto:

Inspirace: Projděte si zdařilou rekonstrukci bytu v Opavě

Jak udělat z ruiny moderní byt? Pohled na práci profesionálů napovídá, že v popředí by měla být střídmost a jednoduchost.


reklama