reklama

Malá chatka na klíč ukrývá byt o rozloze 3+kk

V přírodě si skvěle odpočinete. Stačí se posadit ven a jen se dívat a poslouchat šumění listí, nebo šplouchání nedalekého jezera Foto: V přírodě si skvěle odpočinete. Stačí se posadit ven a jen se dívat a poslouchat šumění listí, nebo šplouchání nedalekého jezeraFoto: Alchemy Architects

Pohodlí uvnitř a příroda na dosah.

Co byste řekli na to postavit chatu za pár desítek tisíc, která by vám ale nabídla luxus bydlení v městském bytě? Stop, cesta do hobby marketu je zbytečná! Takový víkendový domek si můžete nechat postavit na klíč. Chatka, kterou si dneska prohlédneme, stojí v Severní Minnesotě u jezera Lake Superior v USA.

Šetrná k přírodě i peněžence

Firma Alchemy Architects je americkou architektonickou kanceláří, která mimo jiné nabízí vyprojektování a dodání modulárního bydlení pod názvem Weehouse. Je šetrné nejen k peněžence klienta, ale i k přírodě. A navíc může vypadat tak, jak si zákazník přeje.

Vpravo jsou kamínka, kterými si můžete přitopit v chladnějších dnech. Izolace ve stěnách je výborná, takže ani moc tepla neunikne ven Foto: Vpravo jsou kamínka, kterými si můžete přitopit v chladnějších dnech. Izolace ve stěnách je výborná, takže ani moc tepla neunikne venFoto: Alchemy Architects

 

Bydlení u jezera

Chata, kterou se dnes projdeme, byla zamýšlena jako víkendové bydlení u jezera. S klientem se designéři domluvili a vznikl model domku, jenž je hodně podobný siluetě remorkéru. Aby chatka zapadla k ostatním, na které v kraji kolem jezera narazíte, dostala borovicový obklad ve vínové barvě.

Rovnou k nastěhování

Sestává ze dvou částí. Dole najdete vše potřebné pro majitele domku a nahoře, s odděleným venkovním schodištěm, se nalézá pokoj pro hosty. Dohromady tu tak najdete 2 ložnice, 1 kuchyň a koupelnu s WC. Základní vybavení si můžete nechat dodat od designérů a výrobce, takže, až vám chatu dovezou a sestaví, můžete v ní rovnou bydlet.

Plánek chatky – remorkéru Foto:

 

Dostatek úložného prostoru

Na tomto milém vínovém zázraku se ale majitel chtěl podílet víc, takže si některé vnitřní vybavení zařídil sám a pěkně ve stylu dřevěných chat s moderním designem. Skříně v obývacím pokoji pojmou vše potřebné, kuchyně z nabídky známého švédského nábytkářského gigantu je dostatečně prostorná na důkladné vaření a podlaha je příjemně javorová. Jak sami uvidíte v naší galerii, jde o excelentní bydlení s plným komfortem. A navíc, s velikými posuvnými dveřo-okny, které vám spojení s přírodou zaručí, i když bude venku špatné počasí.

 

Foto: Alchemy Architects

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Čtyři spřátelené páry si postavily své letní bungalovy vedle sebe Foto:

Čtyři kamarádi, čtyři bungalovy na jednom pozemku

Veškeré prázdniny a dovolenou beztak trávily spolu, takže si čtyři spřátelené páry postavily své letní bungalovy vedle sebe. Pozemek pro své rustikální, moderně pojaté...

Článek

Nádhera Julských Alp v plné kráse Foto:

Horská chata s nejkrásnějším výhledem na světě. Ubytování je tu zdarma

Má to ale jeden nemalý háček. Abyste se v této chatce mohli skutečně ubytovat, budete totiž muset vyšplhat do nadmořské výšky, která přesahuje 2500 metrů.

Článek

Stavba je otevřená do korun stromů Foto:

Nemáte klid? Postavte si útulnu v lese

Architekti vytouženou „zašívárnu“ v lese nejen navrhli, ale i vlastníma rukama postavili.

reklama